bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  bu odalar genelde filmin sırrını çözmede ana rol oynar, mutlaka orada eskiden oturan ailenin resimlerinden oluşan albüm, ölen küçük kızın en sevdiği ayıcığı veya filmin gizemli yaratığı vardır ve baş kahraman filmin başından beri o odaya bakar en sonunda dayanamaz açar, ulan belanı mı arıyorsun? niye açarsın ki o kapıyı? zaten o kapı açıldıktan sonra dönüş de yoktur.
  bu odalar da genelde çatı katında olur bunu da belirtmekte fayda var.
  2 ... elekut
 2. 2.
  enteresan şekilde cesaretli kadınların illaki açtıkları kapıdır. bize ters tabi ki. biz bi fare görünce yaygaranınferiştahına getiren kadınların kızlarıyız. o kğilitli kapıları hiç korkmadan höldür höldür açan kadınları hayretle izlemekteyim..
  ... tulbentustundesakiz
 3. 3.
  kilitli kapıya giden genelde saf bir kadındır. arkasından bağırırsın '' gitme gitme lan... gerizekalı... ay gidiyo... allam dayanamıcam..diye devam eden filmlerdir.
  1 ... silte
 4. 4.
  (bkz: buraya zargana gelecek)
  1 ... tatlı su levregi
 5. 5.
  ölebilitesi yüksek insanların filmde mutlaka gireceği odadır.
  ... thelastturc
 6. 6.
  bilmediğin boku karistirma kokusu cikar deyisimizin 'bilmediğin seyi kurcalama osurugunu dügümler valla' olarak değişmesine sebebiyet veren hadisedir.

  (bkz: kedinin basina ne gelirse meraktan gelir)
  1 ... mulayim
 7. 7.
  her boka karışan ama filmin en başında ölen veledin açmak için bir hayli uğraştığı lakin; güzel ama güzelliğin farkında olmayan, zeki, çalışkan ve atik hanım kızımız tarafından açılacak olan oda.
  ... wings for marie part 1
 8. 8.
  korku filmlerinde kotu adamın kovaladıgı kadının sokakta devamlı bir kapıya girme cabasının kilitli kapıyla son bulmasıdır.Kadına yazık olur.
  1 ... avadakedavra
 9. 9.
  filmin sonunda kilit aşılıp, açılacak olan kapıdır.
  1 ... eksik bir sey
 10. 10.
  kuzenim lionel öldüğünden beri oraya kimse girmedi.
  1 ... ekinoksah