bugün

bunlar ölmez genelde. herkes ölür, bir baş karakter* bi de bu kalır.
- merhaba charlie
- hey sen de kimsin?
- ben jonathan' ım. senin yeni oyun arkadaşın..
- peki ama neden gözlerin simsiyah senin. çok ürkütücü görünüyosun..
- onu boşver şimdi.. bana ordan bi şarap parası versene.
- ohoo başlıcam ama senaryonuza. beni mi yiyonuz lan ipneler..
- merhaba charlie..
- merhaba..
- seninle biraz oyun oynayalım mı charlie..
- valla senaryoda olmayan bir repliği bile alamazsın ağzımdan..
- hah bende onu diyodum. oyun şöle anlatıyorum bak. sen çömeliyosun.. alıyosun..
- neyi?
- e onu da ben mi söliim anuna koyim. doğaçlama senaryo çalışıyoz dimi burda.
- merhaba charlie..
- merhaba jonathan.
- dhdgfjdhgfdkjdh
- ne dedin anlamadım.
- zızzt erenköy. ahahahaha
- allam nerden buluyolar bu salakları. tamam bütçesi sınırlı filmin ama bu kadar da olmas ki.
- merhaba charlie.. benimle oynamak ister misin?,
- merhaba jonathan, çok isterdim ama korku filmlerinde oynayan küçük salak kız la arka bahçede yiyişmeyi düşünüyoruz. başka zaman artık.
- hönk!
her boku çözen velettir, oyuncak ayısı meşhurdur.
geceleyin evde herkes yatıp uyuduktan sonra küçük çocuk yatağından kalkar. odasının içinde gölgeler dansetmektedir, tüm oyuncaklarının gözleri kendine çevrilmiştir. yatağının altında kıpırdayan şeyi hisseder, eğilir bakar, göz göze gelirler, ama çığlıksız. hayali arkadaş yatağın altından usulca odaya süzülür ve halının üstünde durur. çocuk, sadece kendine görünen bu arkadaşla oyun oynamaya başlar..."sevdiklerini öldür" talimatıyla çocuk, elindeki oyuncağı usulca halının üstüne bırakıp, hipnoza girmişcesine mutfağa yönelir, arkadaşı da ardından gelmektedir. evin koridorunda yürümeye başlarlar. sevimsiz arkadaş, mutfağa giren çocuğun çekmecedeki satır'ı alabilmesi için ona çekmeceyi açar, çocuk elindeki neredeyse kendinden büyük satır ile anne babasının uyuduğu karanlık odaya yönelir. nefesi artmış ve gözleri kocaman olmuştur. yatak odasının kapısını aralar, durur, dönüp arkadaşına bakar. arkadaşı ona pis bir sırıtışla "evet" işareti yapar, işareti alan çocuk karanlık odaya girer, kapıyı örter.
sabah uyandığında kahvaltı hazır değildir..ayıcıklı uyku tulumu anne babasının kanıyla kıpkırmızıdır, hayali arkadaş yatağın altından, bilemedin elbise dolabından geçerek geldiği yere çoktan gitmiştir. küçük kardeş beşiğinde ağlasa da onu kimse duymamaktadır. ben de buralarda harcanmaktayımdır, birileri beni keşfetsedir.
küçük kadınlarada bulaşmış hastalıktır. zira dizideki cansu kişisinin hayali özge adında bir arkadaşı vardır ve her fırsatta kızı dövmektedir her ne kadar kendini özge sanıp dövsede !
(bkz: the others)
(bkz: hide and seek)
(bkz: donnie darko)
(bkz: the ring)