bugün

arkadaşınız sizi korku filmine davet eder. çünkü en büyük zevkiniz büyük bir salonda elinde patlamış mısır ** korku filminde o filmi heyecanla izlemek , hatta olayın etkisini filmden sonra yaşamak ve uzun uzadıya anlatmak.

-dark water gelmiş
-hımm duymuştum ya
-hadi gideliimmm super bir korku filmiymiş
-geçen gün gibi d.te gelmeyiz dimi?
-yok kızım bu sefer eminim. mükemmel, fragmanlarından tırstım uyuyamadım.
-hadi be! tamam gidelim ya. hazırlanıorum
-iyi peki tamam

sonra gaza gelmişsinizdir. sanki artık karanlık su 'dan başka önemli bir şye yoktur o an için. hatta sizde fragmanlarından pek etkilenmeseniz de sırf arkadaşınız dediklerinden ''hakikaten öyle ya , aslında ben de tırsmıştım kız haklı'' dersiniz. sinemaya gittiğinizde biletleri alıp bekleme aşaması ise yine tereddütlerden ibarettir.

-eminsin dimi?
-ya görmedin mi fragmanı. böyle kaldım sahneleri görünce. rüyama girdi diyorum anla
-haklısın evet. aynen benim de öyle birşey oldu(yalan)

film başlar, artık heyecanınız meraka dönüşmüştür. filmin yarısına gelirsiniz ''ben hala tırsamadım lan'' dersiniz. filmin arasında;

-bu mudur?
-yok ya ikinci yarı önemli olan.
-iyi peki

film devam eder. artık anlarsınız ki sadece iki üç kişinin hık sesi dışında bir şey olmaz. sonra film birden gerilim filminden dramaya dönüşür. ne olduğunuzu şaşırırsınız ve işte o an filmin içerisinde olduğunuz andır. filmin sonunda;

-kızım noldu sana?
-hiç gözüme birşey kaçtı. böühühühhüüböhühühühü
-kızım tamam korku filmi değil ama bu kadar da alay etmen gerekmez
-lan hakket duygusallaştım. böhühühühü du la duygusallığıma etme.

bir de korku filminin bazı sahnelerde komedi filmine dönüşmesi ise tam bir olaydır.
(bkz: dabbe)
komedi filmine dönüşmesinden daha iyidir.
(bkz: altıncı his)
(bkz: drama filmi ne ki) *
güncel Önemli Başlıklar