bugün

korku filmi izleyemiyo diye romantik komedi gibi sacmasapan bir tur izlememesi gereken hatun kişidir. bu iki tur yerine gayet kaliteli turk ve/ya dunya sinemasından ornekler izleyıpte mutlu olabilecek kızdır.
(bkz: ben karşı komşunuz merve)
birlikte sinemaya gidilesi kızdır. *
erkekler için iyi bir yemdir flim izlerken acaip sarılır.
digitürk reklamındaki kızdır.
"denk gelmedi ki ah ulan ah" diye adamı hayıflandıran hatun
(bkz: yaran diyaloglar/#1940599)
filmin gayesine ulaştığının canlı kanıtıdır.
korku filmine gidip "ahah lan hiç korkmadım. komedi bu galiba" diyen tipten çok daha ala olan kızdır. ayrıca bu kız kelimesi ile biten başlıklara da anlam veremiyorum.

bir kere korku filmine korkmak için gidilir zaten. komedi filmine niçin gidiyorsun? gülmek için. korku filmine de korkmak için gidersin. ha sen korku filmine yanındakilere "hiç korkmadım lan. ahah." söz grubunu kurmak için gidiyor olabilirsin. filmden sonraki ilk işin de korku filminden korkan kız başlığını açmak olmuştur muhtemelen.

(bkz: komedi filmine gidip gülmemeye çalışan mallar)
yanında sevgilisi varsa sarılabilen kızdır.çoğu bilinçli olarak girer.dikkat çekmek için olsun,zevk için olsun,laf olsun torba dolsun gibi bahaneleri ileri sürerler.şöyle bir diyaloga da imza atarlar;

kız: çok korkuyorum yaaa,ölcem şimdi..
ootu*: madem korkuyorsun,niye girdin filme?
kız: x bana girsin diye..

not: 'x' hoşlandığı çocuktur...
(bkz: k k k)
filmin yönetmeninin hitap ettiği kobaydır.
ki bu kobayda sonuç olumlanmıştır.
biraz ürkütücü sahnede bile amanın uyhh ahh ughh diye ses çıkarmasalar fazla sorun olmayacak tiptir.
sevgilisine yakınlaşmak için bahane arayan ama aynı zamanda kaşar muamelesi görmek istemeyen kızdır. gerçekten korktuklarına asla inanmadım