1. 1.
    dersine çalışmamış öğrencinin sığınma limanı olan kopyayı çekerken öğretmene yakalanmaktır. öğretmenden öğretmene değişen tepkilerle karşılaşılır.
    -öğretmen görmezden gelip, gözlerini kaçırabilir.
    -sadece uyarı alabilirsiniz.
    -uzun tırnaklarıyla kulağınızı çekebilir.
    -öğretmen sizi kendi masasına oturtabilir.
    -kağıdınıza eksiyi basabilir.
    -sizi sınıfın önünde aşağılayabilir.
    -müdüre oradan da disipline yollayabilir.
    2 ... asiti kaçmış kola
  2. 2.
    lise1 de başıma gelen olaydır. ders:coğrafya birinci dönem birinci yazılısı. kopya kağıtlarını sıranın üstüne koymuşum. hoca sırıtarak yanıma gelir ve aynı şekilde bütün kağıtlarımı alır ve aynen şöyle der:
    lan şerefsiz ben senin babanı okuttum sen yokken ben öğretmendim. 31buçuk senelik öğretmenim sen kimi kandırmaya çalışıyosun?
    1 ... doktor sağbırakmayan
  3. 3.
    -gel buraya seni gidi edepsiz ne yapıyordun sen ?
    -kopya çekiyordum hocam
    -nasıl ya itiraz etmeyecek misin ?
    -yoo sadece bu kağıtlar değil ayrıca ayşeye de baktım, gelin bakın bir kaç tane de sıranın üstünde var
    -nasıl ya ?
    -nasıl mı ? kopya işte şimdi müdüre gidiyorum ben
    -ama ama
    5 ... aquantass
  4. 4.
    60 derece açıyla, hocanın avuç içinin, başın arkasına hızla inmesi sonucunda anlaşılan durum.
    ... jjaks
  5. 5.
    yumuşak kalpli hocalarınız varsa yırtılması kolay durum, diger alternatif malüm.*
    ... sleepless
  6. 6.
    sıranın altında sayfasını çevirdiğiniz kitabın çıkardığı sesten dolayı yakalandıysanız ben salak mıyım dedirten durum. bu arada (bkz: ben salak mıyım)
    1 ... norma
  7. 7.
    kopya çeken üç insandan ikisinin karşılaştığı kaçınılmaz son.
    ... wandering
  8. 8.
    hoca tarafından yakalanan kopya kağıdının 1000 parçaya ayrılarak öğrencinin yüzüne üflemesi.
    ... alperenenen
  9. 9.
    hocanın kulak çekmesi ya da sınıftan çıkarmasıyla devam eden olay.
    ... legend of the stranger
  10. 10.
    (bkz: öğrencilerin yusuf yusuf ettiği anlar)
    ... giray