bugün

başıboş gezen sokak itlerinin büyük çoğunluğu için gerçekleştirilmesi gereken olay. yahu neye faydası var şu pis yaratıkların. anca mal mal gezinip hem milletin rızkından nemalanıyorlar, hem de ona buna salça oluyorlar ve de ciddi bir tehlike yaratıyorlar. mütemadiyen medyada duyuyoruz, falanca yerden bir kopek saldırısı olduğunu, yaralanma vakası yaşandığını.... insandan değerli mi yahu.

yani hiç kusura bakmayınız ama onlar bizim sevimli dostlarımız filan değil. çoğunluğu kamu huzurunu ve güvenliğini tehdit etmekte.. ulan ben mecbur muyum bu meymenetsizler yüzünden habire yolumu değiştirmeye?

netice itibariyle bunlara bir şekilde çözüm getirilmelidir. ve maalesef devletimizin hayvan barınakları tesis edip bunları oralarda barındırma imkanı da zayıf olduğundan; ve de ılık götlü hayvanseverlerin de bu yönde bir teşebbüsü olmasını bekleyemeyecegimizden en kestirme yol bir şekliyle itlaf etme yoluna gidilmesidir. veyahut, bunlarinin etlerinin yendiği asya ülkelerine postalamak da belki daha iyi bir alternatif olabilir...
itlaf etmeyi bırak koruyacak tim kurmuş süleyman soylu.
Yukarda yazan iki köpeğine alsınlar bari..
Ulan ne vicdansız serefsizlersiniz. Hiç mi akıl izan kalmamış bunlarda anlamıyorum. Ben de senin gibiler itlaf edilsin istiyorum pezevenk. O ne olacak.
Cinayettir, katliamdır. Gerçekleşirse çok büyük isyan olur. Ona göre !
Oturduğum yerde gece sabaha kadar köpekler gezer sürü halinde. Her sabah 15-20 tanesi üzerime koşar yalarlar sevdirirler kendilerini. Eğer çantamda mama varsa veririm yerler yoksa da 10 dakika severim hepsini hem onlar mutlu olurlar hem de ben. Bunu söyleme sebebimi anlamaz şimdi yukarıdaki andavallar.

Bu köpekler size durduk yerde kesinlikle saldırmazlar. Onlar için bir tehlike değilseniz; ki insanlara durduk yerde düşman gözüyle bakmazlar, bir sıkıntı yok. Fakat yukarıdaki vicdansızların yazdıklarından anladığım kadarıyla köpek gördükleri zaman ters ters bakarsanız, kendilerini sevdirmek için yanınıza geldigi zaman hoşt yaparsanız, durduk yerde tekme atarsanız size saldırırlar. Bunları bir insana yaptığınız zaman da size saldırır, aynı hesap.

Yani eğer yukarıdaki man kafa gibi man kafa değilseniz, rahat olun. Ha onun gibiyseniz, sizi gördüğüm yerde ben de saldırırım.

Edit: 16 saat oruç tutan insanlar gün boyu agresif olup saçma sapan sebeplerden millete saldırırken, 24 saat aç olan hayvanlar neden sağa sola saldırıyor diye şaşırmak da bir insanlık ayıbı.

Edit2: Eksileyen yolda köpek görünce tüküren homosapienler.
Bazi bolgelerde ciddi tepkilere neden olacak olan uygulama.
https://www.hurriyet.com....a-agir-yaralandi-41555278
kısırlaştırmaları ve evcil hayvan sahiplerinin ruhsatlandırılması gerekiyor.
Sayıları fazla olunca tehlikeli olabilirler. Öldürmek olmaz yazık günah. Kısırlastirmak Daha iyi çözüm.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.