bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  meydandan eve doğru yürürsünüz. yürürken ara sokaklardan geçmeyi tercih edersiniz hep.
  yürüdüğünüzde aklınız karışıktır, düşünürsünüz sürekli. derken bir köpek karşınızda belirir. siyah bocuk gözleri olan, zayıf düşmüş tabi ki bakımsız bir sokak köpeğidir. * ona doğru bakarsınız ve içten bir gülümseme belirir. evet o köpektir kimi için ''nerden anlar o hissi,duygusallığı be. zaten bir sokak köpeği o '' denir. ama öyle değildir. o gülümsemeyi görünce sizi çaktırmadan takip etmeye başlar. arkadan pati sesleri belirir. pıt pıt pıt diye. sanki oyun ister gibidir. siz de önce yavaşlarsınız o da yavaşlar. e hızlanırsınız o da hızlanır. bir bakarsınız sizi geçmiş. sonra orda durur , sizi bekler ama yine de çaktırmaz. sanki orda birşey arıyormuş gibi davranır.bilirsiniz,yine gülümsersiniz.sonra yaklaşır sırnaşırken çekilirsiniz anlar bir daha o kadar yaklaşmaz. kendi kendine yetişmek demek bu olsa gerek.
  sonra ordan geçen kişiler bu kıza ne kadar yakın ısırıcak onu diye sesleri duyarsınız. köpeğin üzüldüğünü anlarsınız. ona bakarsınız , göz kırparsınız. evet salakçadır bazılarına göre. ama en asil duyguların hayvanıdır. belki bazı insanlardan bile daha asildir. sonra yola devam edersiniz. derken markete gider salam alırsınız. bakarsınız yok ortalıkta. hayır kesinlikle bırakmamıştır beni dersiniz. eminsinizdir. veeeeeee doğrudur. meğerse market görevlisi kapıdan kovmuştur onu. sizi beklemesine izin vermez. ama o biraz ötede yine durmuştur. ona verirsiniz ve uzaklaşırsınız. o yer ama yine bırakmaz sizi. mahalleye gelirsiniz. yine bağırışlar ''kızı ısırıcak , kız korkmuyor etmiyor'' diye. sonra eve gelirsiniz istemeden onu bırakırsınız , el sallarsınız. böyle de biter.
  diğer versiyonu bağdat caddesindeki köpeklerin takip etmesi sonucunda yoldan geçen bayanın
  -siz nereye gideceksiniz , oda sizinle gelir
  -bakırköye gitcez.
  -hönkk!!
  7 -1 ... kacak kelebek
 2. 2.
  (#479925)entrysi abisiyle dolaşırken * abisinin sokak köpeğinin onların olduğu tarafa doğru koşmasıyla birlikte kız kardeşini unutup koşmaya başlamasını ve sonra olayı anlayıp geri dönmesini hatırlatıyor.
  yine köpeği görünce erkek arkadaşının * karşı caddeye geçerken kızın yanına baktığında olmadığını bırakın olmasını karşı caddeye bile geçemediğini hatırlatıyor.
  ve yine redwinemania klasiğini hatırlatıyor. hoslanilan kizin yaninda kopekten korkmak/(#66728 )
  aslında gayet normal bir olaydır. sevmemek değildir bu. sadece tepkilerini bilememektir. *
  2 ... kacak kelebek
 3. 3.
  SAhilden eve çıkarken peşinize takılan kaçsanızda gelen köpek türüdür.En sonunda imdaat diye çığlık atınca cevredeki tarafından uzaklaştırılır
  ... bal
 4. 4.
  (bkz: sokak köpeğinin fetişist olması)
  ... karga
 5. 5.
  ne zaman rüyamda köpek görsem başıma gelen olaydır.. köpeklerden tırsmaya başlicam o olcak..
  ... canzone arrabbiata
 6. 6.
  Çoğunlukla takip eden köpek sizinle dalga geçmektedir.Ama ne yazık ki siz o korkuyla bunu farkedemezsiniz.Koşmaktan yorulduğunuzda durursunuz mecburen ve bir bakarsınız köpek artık peşinizden gelmiyor.
  ... fehimsiz ekmek
 7. 7.
  yıkılmaya çalışıyordur. yazı öyle böyle sokaklarda çıkarmıştır, ama son yağmur ona geçen feci kışı hatırlatmıştır. o bağırsaklarını dondurup, beş gün ortalığa mıçamamasını sağlayan soğuklara bu sene de katlanmak istemiyordur. yüzlerinden tanıdığı merhametli insanların peşine takılır onları evlerine kadar götürür. "sahiplenirim, yeter ki sahibim ol" mesajını okuyabilecek her merhametli insanın zaten evinde bir tane onlardan, olmadı can düşmanlarından zaten barındırdığını kokusundan bilir ama yine de şansını dener. (kaybedecek neyi var ki?)
  2 ... caty blake
 8. 8.
  yurda kadar takip etmiş ve bana çaktırmadan nasıl yapabilmiştir bilmiyorum ama kapıdaki güvenlik 'ne o yurda köpek mi getirdin' diyince farkedip havaya zıplamama sebep olmuştur.
  1 ... a dying wish
 9. 9.
  paranoya durumunda varılacak ileri durumlardan birisidir.hastalığın son dönemlerinde hasta kendini bir sümüklüböceğin takip ettiğini sanar ve yürüme yetisini zamanla kaybeder.
  ... sne
 10. 10.
  köpek sahibi olan kişinin pantalonuna sinmiş köpeğin kokusunu alan bir diğer köpeğin eylemi.
  ... legend of the stranger