1. ?.
  köpekten korkan insan bünyesi için icat edilmiş, sadece köpeklerin duyabileceği bir frekansta ses çıkarabilen bir çeşit alettir, fakat kullanımı sırasında dikkat edilecek bir husus vardır ki o da; sokak köpeklerinin %85'i (bkz: küsüratlı sayı verince inandırıcı olmak) sağırdır ve o alet sadece arabaların içinde bulunan sahipli köpeklere işlemektedir.
  Meali: alete güvenip de köpeklerin arasında dalmak yirmi tane travestinin arasına girip onlara küfretmekle aynı şeydir.
  1 -1 ... devedikeni
 2. 1.
  bir düğmeye basıp bi ses çıkartır. bu sesin sadece köpeklerin duyabileceği söylenir, fakat her kulağa yakından basışımda kulağımın oyulduğunu hissederim ve böyle hissedenlerle karşılaşırım.

  başlarda gerçekten işe yarar, köpeğiniz "nooluyo len" cinsinden bakışlar atar size. siz de köpeğinizi artık kontrol edebileceğinizden dolayı muazzam bir zevk duyarsınız. lakin işler birkaç gün sonra değişebilir. köpeğiniz sizi artık sallamayabilir. böylelikle 40 dolara yakın para boşa gitmiş olur.

  aynı zamanda bu alet dağcılar ve kampçılar için çok iyi bir alet olup bu tip insanları zor durumlarda kurtardığı çok görülen bir vakadır.
  ... tatzo
 3. 2.
  biraz daha kucuk olsa daha kullanisli olabilecek alet. bir de kopekte ters etki yaratir ve bana dogru kosmaya baslarsa ne olur acaba.. gerci oyle bir sey olmazmis ama..
  ... bilmem