1. .
  ozan arif'in devlet bahçeli'nin seçimi kazanması durumundaki vaadidir. *

  "12 Eylül öncesi solun Aşık ihsanisi, ülkücülerin de Ozan Arifi vardı. Gür, davudi sesiyle "Türk milleti kendine dön" der, on binleri coştururdu. Sağın yegane sanatçısıydı. Ama MHP nin DSP ve ANAP ile koalisyon kurduğu dönemde, Ozan Arif partisini şarkılarında eleştirmeye başladı.

  "Yeter Artık" adlı albümünde oklarını özellikle Devlet Bahçeliye yöneltmişti. O sırada başlayan tartışma, bu yaz iyice alevlendi. Müzik şirketi basıldı, konserlerinde olaylar çıktı. Ülkücü yayınlarda da Ozan Arife karşı kampanya başladı. işte Ozan'ın suçlamalara verdiği yanıtlar:

  Devlet Bahçeliyi eleştiriyorsunuz. Ülkücülerin lideri kim olmalı sizce?

  -Beni birilerine yamama gayretindeler. Ama benim derdim, ülkücülerin kaliteyle kucaklaşması. Bahçeli aracılığıyla bu hareketin genleriyle oynadı. Türkiyede küreselleşme hesapları yapan, Büyük Ortadoğu Projesini dayatmayı planlayan güçler, karşılarında dik duracak dinamikleri iğdiş ediyor. Bugünkü yönetim de iki basamaklı görev ifa ediyor: Ülkücüleri uzaklaştırmak ve MHP yi bitirmek. Rahmetli zamanında, sandıktan tek milletvekili çıkaramadığımız günlerde bile sokakta dik yürürdük. Bahçeli, 129 milletvekili çıkardığımız halde muhtar olmak istemedi, aza oldu. Elini taşın altına sokmadı. Bugün de bir olay olduğunda durur durur, on gün sonra lütfen bir açıklama yapar.

  Milletvekili olamadığınız için partiye bayrak açtığınız söyleniyor?

  - Bahçeli başkan seçildikten sonra üzerime ne düştüyse yaptım. Genel seçim çalışmalarında 34 gece yaptım. Kayseri Stadyumunda 53 bin bilet sattılar. izmir Alsancak Stadyumuna on binler geldi. 1999 Mayısında koalisyon kurulunca milletvekili, bakan arkadaşlarımla yurtdışında 32 yerde "Gözün Aydın Türkiye" geceleri yaptım. "Bu zamana kadar hükümetleri tenkit ettik. Şimdi arkadaşlarımız da geçmiştekilerin yanlışlarına düşerse ve Ozan Arif yanlışlarını söylemezse bilin ki alçağın tekidir", dedim. ilk feveranımda şiddetli bir aforozla karşılaştım. Sonra kampanyaya dönüştü. Ben de "Yeter Artık" albümümle deklare ettim eleştirilerimi.

  Parti geceleri sayesinde zengin olmuşsunuz... Zengin misiniz gerçekten?

  -Samsundaki bu eski evi 1993 te bir kaset paramla aldım. Bir de annemle babamın oturduğu evim var. 12 Eylüle kadar kazandığımın bir kuruşunu bile almadım. 80 sonrası ise bu hizmetten ekmek yememi sağladı hareket. Yedi yıl teşkilatın ödediği 1500 Mark aylıkla Almanyada çalıştım. Federasyonun müzik öğretmeni olarak tek resmi çalışanıydım. Rahmetli Türkeşin talimatıyla sigortam, maaşım ödeniyordu. Kasetlerimin geliri de teşkilata gidiyordu. 2001 de Bahçeli beni görevden aldırdı. Ozan Arif teşkilatını mahkemeye verdi, demek için dava açmamı beklediler. Onlara bu fırsatı vermedim.

  Devlet Bahçeliye hakaretler yazmışsınız? Fino demişsiniz?

  -Fino lafını 6 Mayısta Ankarada söyledim: Hülasa ne kokar ne bulaşır/ Arzu eden kırk kapıdan ulaşır/ Etrafında finoları dolaşır/ Ben adam sanmıştım adam değilmiş... Bunu dillerine doladılar. Keşke kasete de koysaymışım.

  Ülkücü hareketin sizden başka sanatçısı var mı?

  -Şimdi gecelerine Ferdi Tayfur, ibrahim Erkal ve Zarayı çıkarıyorlar. ideolojik şemsiye altında yetişmekte olan Mustafa Yıldızdoğan var.

  TUĞRUL BAŞBUĞ ÇOCUĞU OLMA ŞIMARIKLIĞIYLA BÜYÜDÜ

  Tuğrulu çok severim ama Başbuğumuzun çocuğu olma şımarıklığıyla büyüdü. Birileri teşkilatçılık yaparken Tuğrul dünyayla ilgilendi. iyi tiyatro eserleri, filmler seyretti. Ama bizim camiada o entelektüelliği ideolojik ağırlıkla iyi paketleyemezseniz, sizi kabullenmezler. Mesela Ahmet Vefik Alp. Başbuğun vefatından sonra bizimkiler neden elden kaçırdı?

  KURTLARLA KÖTÜ OLDUM

  57. hükümet döneminde bizim adımıza çıktılar ama bizi yansıtmadılar. Milletten özür diledim. Affet beni milletim/ sistemin iti oldum/ köpeklerle barıştım/ kurtlarla kötü oldum, dedim. Ama sesimi duyuramadım. Çünkü altımdan sahneler, elimden mikrofonlar alındı. Sahneye çıkmamı, derneğe girmemi yasakladılar. PKK, Dev-Solun yerini bunlar aldı. 15 yaşındaki çocukları gecelerimi engellemek için seferber ediyorlar. Katıldığım iftar yemeklerini bastırdılar. Son albümüm Ak mı Kara mı nedeniyle tehdit ettiler. Temmuzda Selçuklu Müziki basıp sahibi Muhammet Alpereni dövdüler. O bu olayı duyurmaktan imtina etti. Yeter Artık kasetimde de olmuştu ama bu boyuta gelmemişti.

  SANDIK KONSUN, BAHÇELi ÇIKARSA KIZILAYDA KÖPEK GiBi HAVLAYACAĞIM

  Devlet Bey, kucaklayıcı iyi bir kadro kuramadı. Partiyi şirket tabelası gibi gördü. Erciyeste 500 bin kişinin toplanmasını kendi maharetleri gibi lanse ediyorlar. Bahçeli, Erciyesteki kalabalıktan rant sağlayan panayır köftecisi gibi. iddia ediyorum, bu sevdanın başında bu adam dursun mu, diye bir sandık konulsun. Bahçeli çıkarsa, adımı değiştireceğim, Kızılayda köpek gibi havlayacağım. "
  2 -2 ... kara hilal
 2. .
  ozan arifi'in röpörtajında bahsettiği destansı türkü için

  https://video.uludagsozluk.com/v/kopek-gibi-havlarim-3693/

  -1 ... kara hilal