bugün

21. yy. ile canavara dönüşen kapitalizmin ve bencilik akımının sebep olduğu yıkımdır.

Artık insanlar; "kendi kendime yeterim" düşüncesiyle, akraba ve eş dostla irtibatlarını yavaş yavaş koparmaya başlamışlar.

Yine internet denilen teknoloji her ne kadar bizi birbirimize yaklaştırsa da aslında bir o kadar da uzaklaştırıyor. veyahutta cep telefonu. insanlar arasındaki ilişkiler sıradanlaşmaya, facebook yorumlarından ibaret kalmaya başlıyor.

Özellikle "bencilik" eksenininde yetişen yeni nesil bu duruma en güzel örneklerden biri.

Kopan sadece aile bağları olmamakta. Eğer bir toplumun çekirdeği aile ise, toplumun temel yapı taşları sallanmaya, yıkımlar olmaya, kültürel değerler yozlaşmaya başlamakta.
(bkz: modernizm)
(bkz: yabancılaşma)
kopmayan aile bağları olanlara hep hayranlıkla baka kalmışımdır efendim.

hele ki birde babanız iflas ettiyse o aile bağları birleşmemek üzere kopar efendim.
herşey yolundayken sağlamdır da o bağlar nedense aileden birileri zor duruma düştüğünde teklemeye başlar.
yani demem o ki ailede herkesin durumu iyiyken sağlam görünen aile bağları yanıltır insanı. eğer fırtınalar atlatmışsa bu bağlar işte o zaman var derim ben.