bugün

Mevlana yı şehirlerinde bulundururlar.

Not: yolun ortasından yürüyenler kırıkkalelidir. Her yerde böyle bilinir, yanıltmayalım.
ülkenin en misafirperver insanlarıdır.
yolun ortasında falan da yürümezler.
Konyalı iki kişiyi yakından tanıdım, biri gerek siyasi fikirleri, gerek çalışkanlığıyla olsun her zaman takdir edilecek müthiş bir insandı,an itibari ile çizgisini bozmadı ve hayatına güzelce devam ediyor.
Diğeri ise çomarın tanımı idi.
Konuşurken gırtlağından çıkardığı kelimelerden, yurt odasında kendi alanını işaretleyip hayattaki en büyük varlığı yurttaki yatağıymış gibi davranmasından, Malum partiye cemaat kontenjanından kulluk etmesine kadar, her hareketinden ultraçomarlık akıyordu.
Şimdi ne yapıyordur bir fikrim yok.
o genelin içinde miyim dışında mıyım merak ettiğim hemşerilerim. çoğunluğu de bari.

ayrıca bu kinin nedenini de açıklasaydın yorum yapardık.
etliekmek kafalıdırlar. yolun ortasından yürürler ve oldukça ilginç bir şiveleri vardır. gazeteye kazete, konya'ya gonya derler..

not: konyasporluyum.
Ota boka çomar diyen orospu evlatlarına ne yaptıkları merak konusu.

ergen piçler. Konyalı mı sikti ananızı?

Ekşiden öğrendiğiniz lafı ona buna satmayım vitaminsiz kahpe çocukları.
ses tonları genellikle aynıdır ve hindilerinkine benzer. özellikle yaşlılarının "saygı" denen kavramdan pek de haberi yoktur.
-ortaaaam!

olayları sadece bu.
yurdumuzun değerlerine bağlı güzel insanlarıdırlar. bakmayın bazı kendini bilmezlerin bok atıp durduğuna. mutfağına gelince öyle sadece etliekmek falan da değildir anadolu yöresinin en nefis lezzetlerini de barındırmaktadır bu mutfak hele bir tandır kebabı vardır ki sormayın. öyle birçok şehir gibi çok ciddi trafik sorunu yoktur. yolları geniştir,trafiğin sıkışacağı yerlerde bağlantı köprüleri vardır. mesela istanbul'dan konya'ya geliyorsanız şehir girişinden merkezine en fazla bir ya da iki ışıkta bekleyerek ulaşabilirsiniz ve bu mesafe tramvay süresi ile en az 40 dakikalık bir mesafedir. şehir planlaması uzun vadeli olarak yapılmaktadır kentsel dönüşümlere büyük paralar harcanıp çağdaş bir şehre dönüşümünde büyük bir gayret sarfedilmektedir ve evet bunu çomarlar yapıyorlar. öyle oturduğunuz yerden yok böyle yobazlar şöyle köpekler derken önce kendi adamlığınızı ya da adam sandıklarınızın memlekete ne tür faydalı işler yaptığını bir düşünün.

not: başlıktan sapma mevcut evet ama sapana değil de saptırana bak derim.
Nefret ettiğim insan grubu.
konyalı değilim akşehirliyim çok şükür. bıraksanızda il olsak.
görsel
"yaşa recep tayyip erdoğan yaşaaa!!" diye bağıran osmanlı torunu olduklarını düşünen bir avuç çomar kenti.
afyonun kaymağı konyanın manyağı meşur derler ama. etli ekmek kafalı da denildiği olunur. akp yi en çok sevenlerdir. hoca hacı takımı burdan çıkar. ben oyumu abdallardan yana kullanıyorum. pancara ve küflü peynire selam. annavvv pilav kaşığınızı yanınızdan getirin. bamya birde helva. yatzıbar ekmeğini unutmayalım. birde pisiklet binen dedeleri unuttum.
çıksada evliya sokma avluya.