bugün

konyada kurulan bir dernek vasıtası ile herhangi bir yapı denetim ya da izin alınmaksızın yapılan yurt binasının çökmesi sonucu ailelerden hiç birinin şikayetçi olmaması durumu. hatta ölen çocuklardan birinin babasının televizyona çıkarak; bizim çocuklarımız deniz kenarında yada köpük partisinde ölmedi, yada cafede gezerken ölmedi. allah(cc)ın emirlerinden biri olan namazlarını kılmak için abdest alırken öldü, şehit oldular, sözleri ile dehşete düşülen durum.
(bkz: din sömürgenlerinin arzuladığı insan modeli)
çocuğunu yanında tutmaktan aciz insanlardan beklenen durumdur.
(bkz: allah böyle istedi)
(bkz: fatalizm)
(bkz: konya da)
her şeye kötümser bakmayanlar için oldukça olumlu bir harekettir.

halk bundan böyle köhne binada olmayan kur'an kurslarına rağbet etmeyecek, çocuklarını yazdırmak ve onların en kestirme ve garanti yoldan şehitlik mertebesine ulaşması için köhne, yıkılmaya elverişli binalarda olan kursları tercih edecektir.

e tabi bir binanın yıkılmaya elverişli olup olmadığının anlaşılması için yapıya karot atmak, onu mukavemet testine tabi tutmak falan gerekecektir.

böylece iyimser bir bakışla binalar artık en azından kontrol edilmiş olacaktır, çocuklarımızın bir kısmı tez yoldan cennete erecekken, biz ebeveynler güvenli evlerimizde zavallı bir ölümü tadacağız, adeta kendimizi çocuklarımız için feda edeceğizdir.

bak üzüldüm şimdi.
(bkz: ALLAH AKIL VERMiŞ AMA ALAN OLMAMIŞ)
(bkz: allah (cc))
5-6 yaşındaki bebeklikten bile yeni çıkmış çocukluk dönemine yeni adım atan tazecikleri bir başlarına tanımadıkları ne idügü belirsiz insanların yanına hemde yatılı göndermiş beyinlerin yapabileceği bir iştir.
belki korkmuşlardır, tehdit edilmişlerdir ama yinede insanın hayatta evladını kaybetmesinden daha acı hiçbirşey yoktur bu yüzden bu davranış saçmadır ve altında birşey aranmalıdır.

evladın lan o senin, canın, kanın, tırsıp bir köşede oturmak yada "Allah verdi Allah aldı" demek ne derece akıl kârı, Allah mı dedi size bilmediğiniz yerlere çocuğunuzu gönderin diye? Allah mı dedi ruhsatı, izni bile olmayan yerlere çocuklarınızı emanet edin diye? peki Allah mı yaptırdı o çürük binayı, televizyonlardaki görüntülerden bile anlaşılıyordu binanın kumdan, tozdan topraktan olduğu...

bundan birkaç yıl öncesi de yine böyle dinci ailelerin körü körüne çocuklarını bıraktığı dandik dundik bir yerde böyle üzücü bir olay yaşanmıştı ve onlarca genç fidanımız vefaat etmişti. hiç mi ders almadınız arkadaş, hiç mi akıl veren olmadı size?
Size acımıyorum, o yaşamının baharına bile ulaşamadan hayatını kaybetmiş çocuklarımıza acıyorum..
bir ülkenin başbakanı dinini öğrensin denetlemeye ne gerek var demiş ise orada ölmeleride yazık mıdır degil midir takdir ilahidir. * *
(bkz: milli egitim bakanı nerde) *