1. 1.
  konyada 7 köpeğin ayakları bağlı katledilmesi
  Şaşırdık mı? Konya olunca tabii ki hayır.
  3 -9 ... bu da mi
 2. 2.
  bunu yapanların a*ına koyayım; bir olayı tüm şehire mal edenlerin de ayrıca a*ına koyayım.
  11 -1 ... ouroboros i
 3. 3.
  insanın "insanı ve toplumu" inşa ederken başlayan köpeklerle olan dostluğu, insanlıktan çıktığımız bu dönemlerde sekteye uğramış gözüküyor. insanlıktan tamamen çıktığımızda doğaya karşı olan sözde zaferimiz çatırdayarak yıkılacak ve zalim uygarlığımızın ağırlığı altında kalacağız.
  2 ... ibni maymun
 4. 4.
  (bkz: köylüleri niçin öldürmeliyiz)
  3 -1 ... telefoncu ekrem
 5. 5.
  hemen Konya'yı katmış atın feryadı. senin derdin zavallı hayvanlar değil ki yavşak, kâr getireceğini bilsen kendi ana babanı bile katledersin otostop evladı.
  4 -3 ... zall bana hep abi der
 6. 6.
  Önemsiz bir haberdir. Gündemi meşgul etmemelidir.
  1 -6 ... kivilive
 7. 7.
  aynı olay izmride olunca arkadaşlar kafayı mı yediniz bu vahşete insanlık olarak bakmamız lazım şehirden bağımsız görmemiz lazım oluyor ne hikmetse.
  4 ... masklavi
 8. 8.
  Hayvanlara bakmak beslemek sahip çıkmak kontrol etmek maharet ister. Ama tabi insanlarla uğraşmak kadar da zor değildir. Yoksa kayserideki gibi bir genci parçalayan başıboş köpeklerin yaptığı gibi feci durumlar yaşanabilir. Ama siz onları katlederek kendinizce bir yöntem geliştirir görevinizi suistimal eder kötüye kullanırsanız şunu asla unutmayın ki: kimin rızkını yediğimizi, kimin yüzü suyu hürmetine başımızdan kazaların belaların musibetlerin defedildiğini, kimin sayesinde dualarımızın ve hacetlerimizin kabul edildiğini, kimin sayesinde ilahi yardıma mazhar olduğumuzu ancak allah bilir. Siz hayvanlara bu muameleyi reva görürseniz ancak bindiğiniz dalı kesersiniz. Sonra başınıza eşşek si..yağdığında sakın ağlayıp zırlamayın. Zira merhamet etmeyen zalimlere merhamet edilmez. Öyle bir dünya yok. Yok öyle yağma. Ne kadar para o kadar ekmek.
  3 ... gazeloglu
 9. 9.
  inşallah yaşattıgını yaşasın o insan.
  5 ... patisever
 10. 10.
  Çöken binada ölen masum insanlar çocuklar için Allah'ın imtihanı diyen anlayışa göre konuya yaklaşım yaparsak, bu da (hâşâ) Allah'ın imtihanı olur diyebiliriz.

  Biz insanlığımızı kaybettik.
  ister din inancı olan veya ateist olan ya da Vatikan veya Mekke yaşayın ne olursanız olun önce insan olun.
  insan olma önceliğimiz olmuyor.
  Bunun için bu trajediler insanlık suçları yaşıyoruz.
  1 ... thebiggraywolf