bugün

konyada askerlik yapmış biri olarak ankara soğuğunu tutmaz. 2005'de inanılmaz bir hava kirliliği vardı ama. gece nefes alınmıyordu. şimdi nasıl bilmem.
acı ayazdır. bölgenin dümdüz ova olması sebebiyle, rüzgar var olan soğuğuyla hiçbir engele takılmadan kupkuru eser. narin bir cilt ilk günlerde kuruyup çatlamaya başlarken, nispeten orta ve dayanıklı sayılabilecek ciltler devam eden günlerde çatlamaya başlar. etrafınızda sıkça görürsünüz, ellerinin üzeri kızaran, pütür pütür çatlayan insanları. konya ayazı esmeye başladığı zaman nemlendirici kremlere yatırım yapmanızda fayda var. ayrıca kıyafetinizden boş bulduğu en ufak delikten girip bir şekilde üşümenizi başararak ecdadına sövdüren bir soğuktur. bu kadar acı olmasının bir manası olmayan bir soğuktur. özellikle sabah saatlerine ve güneş battıktan sonraki saatlere dikkat edilmeli.
kıyı kesimlerinden gelen kişiler için soguktur fazla abartmayın.iç ve dogu bölgelerden gelenler için konya sogugu pek etkilemez.
Şu günlerde yüzünüzü donduracak, el ve ayaklarınızı hissetmeyeceğiniz soğuktur. Dışarıda 1 saat durunca hasta olma ihtimaliniz fazla.
adamın götünden kan alır. poyraz da eserse felç bile yapar.

en yakın avm'ye girip ısının yoksa acı son yakındır.
Daha sabah yola çıktım meramdan selçukluya. Yok öyle bir soğuk neyin havası bu size soğuk bana sıcak..

Sabah 7.30 tan 8.30 a kadar sokakta yürüdüm ayaklarım ıslaktı ama yine de ayaklarım üşüdü e spor ayakkabı mevsimi değil ve abartıldığı kadar soğuk değildi dipi ile. Şuan kac derece bilmiyorum..