bugün

su götürmeyen gerçektir. şimdi diyecekler ki izmir'de deniz var. yahu zaten biz konya'da istemiyoruz ki bok kokan bir denizi. kanalizasyon sularının denize atıldığı bir şehir ne kadar güzel olabilir ki? devletten gelen yardımları kabul etmiyorlar. sadece fuarcılıkla kalkınmaya çalışıyorlar. ulaşıma zam yaparak milleti sömürme peşindeler. ayıp yahu. üniversiteleri bile kötü izmir'in. 9 eylül'e bir bakın nerde diye. dağın başında. yol yok, insan yok. manzara yok. resmen çöle, kurak topraklara, dik yokuşlara üniversite yapmışlar. orda hiçbir şey okunmaz. tınaztepe yerleşkesini bilen bilir. aynı şekil de ege de öyle. otobüsler 2000 yılından kalma. insan bir geliştirir şu şehri be. konya çyle değil işte. deniz olmamasına rağmen cennet cennet tabiri caizse.
ikisi de bir muş etmez efendim. Evet.
Tabiî ki de yobazlık konusunda kat kat iyidir.
Bu kadar cahilce ve basitçe karşılaştırma yapılmaz be kardeşim.
Dokuz Eylül Tıp Fakültesinin kampüsünde senin o kocaman Konya'nda olan ağaçların en az 2 katı kadar ağaç var. Ayrıca bir üniversitenin şehir dışında olması trafiği ve sivil yaşamı kolaylaştıran gayet mükemmel bir olaydır. Ki Ege Üniversitesinin şehrin tam ortasında Bornova'da olması da bu saçma yorumunu geçersiz kılıyor. Otobüslere gelince hepsi klimalı ve Konya'nın o kapıları her açılışında insanı sakat bırakan otobüslerinden daha lüks. Şehrin sahile kurulmuş olması istanbul Boğazı'na benzer bir tablo sunuyor. Bir istanbul Boğazı aşığı olarak beni tatmin ediyor vapurla seyahat etmek. Güzelliği karşılaştırmıyorum sadece benzer diyorum burada.
Keşke basmakalıp düşüncelerin yerine gerçekten gelip görmüş biri olarak yorum yapsaydın.
konya izmir gibi kürt göçü almadığı için doğru olabilecek önerme. Ama orda da dinci yobaz, arapçı tayfası var. Dolayısıyla iki şehir de kötü.
sidik yarıştırır gibi şehir yarıştırmak nedir henüz çözemediğim bir başlıktır efenim.