bugün

2003 yılında öss birincisi çıkaran konya'nın güzide fen lisesi.

http://www.meramfenliler.org
bu okulda okuyan toplam 4 turkiye birincisi cıkmıştır.
1- nejat kamacı (ilk mezunlardan 1992 öys sayısal birincisi olmuştur)
2- osman selçuk gündoğdu (lise 2 nin sonunda okuldan ayrılmış ve ea birincisi olmuştur)
3- oruçbaba inan (lise 1 den ayrıldıktan sonra öss sözel birincisi olmuştur)
4- emre kaçar ( öss tüm puan türlerinde birinci olmuştur )
Konya'nın Meram ilçesinde bulunan 300 yataklı pansiyona sahip ve bu dönem için stajımı yapacağım okul.
geçen sene ve evelki sene toplam olarak 2 dönem staj yaptığım okul. burada staj yapanların çok şanslı olduklarını söyleyebilirim. çünkü oradaki öğretmenler yapılan stajın bir faydasının olmadıgının bilincinde olarak devam zorunlulugu istemiyorlar. hal böyle olunca öğrenci de gitmiyor.
sınavlarda dereceye giren öğrencileri ile meşhur lise. staj yaparken verdiğim bir pratik bilgiler ve tüyoların da bu başarılarda katkısı oldugu gerçeği unutulmamalı tabi.
ygs 2010'a imzasını atan lise. birinci başta olmak üzere ilk 10 kişiye 3 öğrencisini koymuştur.
şuan okuduğum okuldur. Konyanın Meram ilçesinde denilsede Karatay sınırına 100 metre uzaklıktadır. hocaların tarifi şöyle yapılabilir.

şerafettin Tekin: biyoloji hocasıdır. fena bilmez, dökümanlardan yazdırır, kopya çekilmezzse zor bir hocadır, ayrıca okulda en çok dalga geçilen hocadır, 3 ayda konuları bitirip geri kalan zamanda hep lobaratuvarda film izlemiştik. kolormatik gözlüğüne hastadır herkez.
Ayşe devrim Türk: biyoloji hocasıdır. ilk girdiğinde bize çok bağırmıştı. galiba otorite için ama öğrenciyi çok sever. yazılıları acayip güzel okudu. biraz değişik gülüyor.
mustafa koç: 2 gün önce kavga ettiğim matematik hocası. çoğu öğrenci sever. test teknik'in yazarlarından.
çetin bayrak: Fizik hocasıdır. öğrenciyle arası iyidir. istediğiniz türden sohbet yapabilirsiniz.
levent budak: şivesiyle sevdiğim hocadır. lise 1 de hiç kopya çekememiştim. sıra altındaki telefonları bile görür. matematik- geometri karışık girer.
osman çoşman: kesik bir hocadır. lise2 de girdi. her yazılıdan önce klasik yapıcam der ancak koca senede sadece 2 tane yaptı. teksir sistemi ile ders işlediğinden çok eleştiri almıştır. uzmanlık alanı geometridir
seyit ali bağcı: kral bi hocadır. ders işlemek yerine nutuk atmayı sever. lise 2 de internete gitmemiz sebebiyle çok tartışmıştık. gençliğinden beri bilgisayar ile uğraşıp bilgisayarı çok sever. anlatılmaz yaşanır bi hocadır.
duran kaynak: müdür yardımcısıdır. sevmeyen bir kişi bile bulamazsınız. herkezin numarasını ezbere bilir. her sabah "hadi yavrularım" diye uyandırır. öğrencileri çok sever ve kıyamaz kimseye. edebiyat dersine giriyor.
irfan altıntaş: müdür yardımcısıdır. tarih öğretmenidir. dersleri işlenmez. herşeye bağırıp çağırmasıyla meşhurdur. tekme atacakmış gibi yapmasını çok severim.
mustafa gül: coğrafya hocasıdır. okulun bence en normal adamıdır. kopya çekmek çok zordur.
muhsin bardakçı: biraz saf bir hocadır. biyoloji öğretmenidir. dersleri eğlence doludur. tane tane konuşur.
recep özcan: felsefe hocasıdır. daha çözemediğim biridir.
mahmut kılıçarslan: yıllanmış tarih öğretmenidir. dersinde esneyeni hiç sevmez ama kraldır. boş dersi kolay kolay olmaz. yazılıda kopya çektirmemesiyle meşhur derlerdi ama çok yaşlandı galiba ben çok rahat çekiyorum.
hale odabaşı: kopya çeken bir öğrenciyi görünce "çok ayıp" deyip geçen ilköğretim düzeyinde kalmış cana yakın bir hocadır.
mehmet yüksel: anlatılmaz yaşanır bir hocadır. anlatmaya başlasam saatler geçer.
11-12 sene önce lgs ye hazırlanırken hedeflermizden biri olan liseydi.lise öğrencisi için ankara istanbul üniversitesi odtü falan neyse ortaokul öğrencisi içinde konya meram oydu.hey gidi günler.
arkadaşlar gerekli enformasyonu sağlamış olsa da değinmeden geçilmeyecek konular vardır. Örneğin bu okuldan akıllı adam çıkmaz. Yemekhanesinden iyi yemek çıkmadığı gibi. Herkes çalışır, ama kimse çalıştım arkadaş demez. Yazılıdan önce kimse çalışmamış olur. Özellikle ilk yıllarda üst dönem illallah dedirtir. ama maalesef ki herkes kendi çektiğini başkasına çektirmeye çalıştığından bu eziyet hiç bitmez.

Her neyse şükür ki bir şekilde yırttık burayı da sağ salim.
Konyada olan lisedır.

Ne kadar zekiyim.
3,5 yılımı harcadığım harikulade(!) okul. Yeri iyi olmasa da hocalarını çok severdik, özellikle Turgay abiyi.
önümüzdeki sene geçiş yapmayı düşündüğüm okuldur.

okulu çok yakından tanıyorum o çevrede bulunmuşluğum var.

edit: 3 eksi ne amk çomarları.
Yakında imam hatip olur.
türkiye'nin sayılı fen liselerinden birisidir. buradan çıkanlar zamanın meram tıp fakültesi'ne direkt girerlerdi.