bugün

kadınsa türbanlı şişko obez erkekse kumaş pantolonlu yobaz olan insanlar topluluğudur.
etli etmek kafalı diye manasız bir tip oluşturmuş insan modeli.
geneli yobaz olur.
az önce kardan soğuktan sesi tir tir gelendir. konya da kar varmış.
delikanlıları adamdır. kendini eğitmiş, belli bir görüş seviyesine ulaşmış konyalı adamdır. iç anadolu kültürünü benimser. şiveden dolayı kızları biraz kıro gibi gözükür lakin genel olarak sevimlidir konya insanı.
Bir tane tanıdım ki tüm Konyalılardan soğuttu.
afyonun kaymağı, konya'nın manyağı diye boşa dememişlerdir.
kendini modern atfedip mensup olduğu halkı aşağılayan insanın seviyesine inmemiştir konya insanı.

kimseyi ırkı, dini ve dış görünüşü münasebetiyle aşağılamaz.

bu bile erdemin göstergesidir.

zaten hoşgörü şehri diye boşuna dememişler.

hilkat garibeleri sizi (bkz: gb)
Yobaz çoktur, ticaret ahlakımız kıttır, esnafımız boktur ama iyi insan da çoktur. Aslında diğer şehirlerden çok farkımız yoktur ama dini adet zannedişimizle ön plana çıkarız biraz.
Akraba geldi konyadan.Bilmem neyimizin nesinin nesi.Aynı sofraya oturmuyolar ve bizle aynı yerde durmuyolar.Sırf rahat etsinler diye salonda televizyonumu izleyemiyom aq.Klimalı salonuma giremiyom.iyi insanlarlar ama biraz tuhaflar.
yobazdır. iğrençtir. def olsun ülkeden arabistan'a gitsin.
Tıpkı ankaralılar gibi kapı gıcırdamasına oynarlar.

"Kesik çayır biçilir miiiii, sular soğuuk içilir mii? "
kısa şort severler. evet.
karısı kapalı, kendi şortludur... görüntü kirliliğidir. ülkenin kamburudur.
Acayip tuhaf tiplerdir. Bunlarla aynı ülkede yaşıyoruz resmen. Evet.
birçoğu etli ekmek kafalıdır bunların. 35 yaş üstü erkek bireylerinin üçte birinden fazlası cep telefonu kılıfını kemerlerine takarlar.
höst ulan bastım eksini.

sevecen olurlar aynı ben.
Hayatımda tanıyıp asla sevemediğim bütün insanlar Konyalıdır.
beni tanımıyonuz. boş boş konuşuyonuz. kırıldım.
Her şeyin en iyisini bildiklerini düşünürler. Yeniliklere pekte açık değillerdir. Ne öğrendilerse onu yaparlar. Böyle düşündükleri için pek gelişememişlerdir. (bkz: memleketinden utanmak)
Konyalıyım derse uzak durmak gereken insan tipi.
(bkz: insan değil)