bugün

ak hırsızın otobüslerle meydan meydan taşıdığı kütle.
Konyaspor.
Mevlana şekeri
Mevlana etli ekmek 2 metre

Edit: bi de penceresi kapısından daha büyük olan cami.
(bkz: konya dan gelen tekbir sesleri)
Mevlana donu
Mevlana sütyeni
Mevlana hoşafı
la bu melvana olmasa bunlar nasıl geçinecek.
hiçbir zaman boş olmayan tramvaylar.
Olum bu şehir üzerinden Mevlana gibi bir şahsiyetin geçmesinden ötürü dini görüşçe daha yumuşak daha kuşatıcı daha kucak açan daha tasavvufi ve hoşgörülü bir topluma sahip olması gerekmiyor mu? Lakin durum öyle değil bildiğim kadarıyla yani hiç konya'ya gitmemiş biri olarak aklıma ilk gelenin bağnazlık olması önyargı mı bilemiyorum ama öyle bir izlenim bırakmış memleket.
konyalı askerlik arkadaşları.
Tabiki Etli ekmek. O nasıl bir lezzetir allahım!
Ankaralı konyaya giderse gonya olur.
etli ekmek ve mevlana.
Bira, raki, sarap kisacasi alkol cenneti. Inadina bunlar geliyor aklima
bir yıla yakın bir süre konya'da yaşamıştım. ben ordayken aşağıdakilerin hiç birinin yapımı bitmemişti henüz.
bi ara hepsini ve konyanın tamamını yeniden gezmeye kararlıyım.

(bkz: kelebekler vadisi)
on binlerce (evet 10000 küsür) kelebeğin yaşadığı bir bahçeydi sanırım.
(bkz: teknoloji ve bilim merkezi)
dışardan afili görünüyordu. umarım sağlam değerlendiliyordur.
(bkz: konya büyükşehir stadyumu)
milli maçlarda atmosferi fena görünmüyordu.

bir de işte herkesin bildiği: zafer, bosna, rixos, alaadin, meram, Mevlana, etli ekmek, Selçuk üni kampüsü vs vs
çok sevdiğim bir arkadaşımın bu sene okumaya gittiği şehir.
Etli pide ne kötü o öyle hiç beğenmedim. Yanında iki tutam maydanoz ikram çok kötü.
Devecialpay.
Bamya çorbası.
konya uyusturucu operasyonu tabiii... Çekmeee
yobaz, etli ekmek.
evlerinde %75 ampul kullanılan, 'tasarruflu lamba kullanmayalım ki devletimiz bizi vergilerle daha çok sömürsün' düşüncesinde olan ildir.
etli ekmek.
babamgil falan var, amcamın oğluna kız isteyeceğiz, konya'ya gideceğiz çıktık yola neyse. konya il tabelası göründü şehre girdik babam aynen şöyle söyledi: Burası konya oğlum altı erenlerin üstü götverenlerin şehri. linç timine söylüyorum Babam da mhp'ye oy veren iç anadolulu biridir. Anadolu'da böyle tanınan bir şehir, ha insanlarını falan da bilirim yobazların şehri.
Memleket.
şehit çok geliyor ama klavye başında asıp kestikleri kadar milliyetçi bir şehir değildir şehidine sahip çıkan bir şehir değildir. merkez nüfusu 1.2 milyon civarında cenaze namazının dolup taşması gerekir malesef hiç birinde göremedim bunu. sadece şov için şehit konvoyları yaparlar onda apayrı saçmalık bir yerde ipini kaçırdılar şehitler için sıfır çizmeye başladı şahinciler.

yaşadığım şehirdir lakin konyalı değilim. memnun olmaya memnunum o kadar abartıldığı kadar bi yer değil.
konyaspor.
güncel Önemli Başlıklar