bugün

konya'da yapılan açık lise sınavlarına türbanlı hatta çarşafla sınava giren ve bunlara izin veren idarecilerin yarattığı rezilliktir.
il milli eğitim müdür yardımcısının onayıyla gerçekleşmiş olay. konya atanmışları kısa sürede milletvekili yapmasıyla da ünlüdür. milli eğitim müdür yardımcımız biraz uyanıktır. selam çakmaktadır. başka bir durum yok.

vali necati çetinkaya
vali tevfik ziyaeddin akbulut
dini siyasetin içine sokan, başını türban bağlayıp kendini müslüman bağlamayanları gavur zanneden, çağdaş, laik cumhuriyet kazanımlarından rahatsız olanlar bu ülkeyi bunalıma sokmak için adeta yarışmaktadırlar. bizlerin söylemekten dilinde tüy bitti ama düz mantık ve asıl amaçlarını şimdilik söyleyemeye cesareti olmayan malum çevreler anlamamakta ısrarlı oldukları konu başın örtülmesi, dinin laiklik çercevesi altında yaşanması değildir, dini ucuz, çirkin ve oy rantı içinde halkın temiz duygularıyla oynayarak memleketi dinli- dinsiz diye ayırmaya çalışanlara tepkidir.
türbanlıları görünce kendisini türban bağlamak zorunda hisseden karakter sorunu yaşayanlara batan olay. kanun çerçevesindeki yerine de yargı karar verir.
kimilerine göre rezalet bize göre adalet...
(bkz: tehlikenin farkında mısınız)
adalet ile rezaletin karman çorman olduğu bir konu başlığı.

Rezalet;kendisinden başkasının özgürlük alanına bizzat müdahale edenlerin,kendi hayatlarına müdahale edildiğinde bunu anti-demokratik olarak adlandırmalarıdır.

"bohem" hayatı yaşayarak dünyanın kendi merkezinde döndüğünü zannedenler,kendinden başkalarına kısıtlanması ve her daim denetlenmesi gerekenler olarak bakanlar,hak-hukuk-adalet kavramlarını nalıncı keseri gibi kendine yontanlar,milletine yabancılaşma yarışında hep ön sıraya oynayacaklardır.

yukarıda özelliklerini özetlemeye çalıştığım zevat,aynı zamanda başörtüsüne türban demekte ısrarcıdırlar,nitekim başörtüsü derlerse bunun islami bir gereklilik olduğu hakikati su yüzüne çıkacaktır,ama türban kelimesini kullanmaları durumunda bilmemkaç yıldır sürdürdükleri baskıcılık oyununa devam etmeleri kolaylaşacaktır.