bugün

utanç verici hadise. polisler de bir o kadar gerizekalı, korkak. sokarım ya, bak çok sinirlendim şimdi.
dünyayı 100 sene geriden takip etmek zorunda mıyız?

2050'lere kadar siyahı azınlıklarına ayrımcılık yapan türkler de bu sefer yeni martin luther king'in meclise girmemesi için uğraşıcak sanıyorum.

kendimi hep "onlar eğitimsiz iğrenç bir nesil ve bitecekler" diye avutuyorum ama biliyorum ki yeni nesil de farklı değil.

okulda her sene osmanlı'yı, her sene aynı din konularını, her sene aynı matematik'i anlatacağımıza çocuklara daha çok temel ahlak kurallarını dikte ettirmeliyiz. bak bu hayvan, taşlanmaz, bak bu insan, dışlanmaz, düşün, dinle, özür dile, saygı duy, ayrımcılık yapma...
şimdi bazıları bu konuyu yobazlığa , konya'ya yoranlar olacaktır. ama işin rengi öyle değil. ırkçılık uluslararası bir mesele olmakla birlikte kaynağı tamamen cahilliktir. cahillik , vicdansızlık , kendinden olmayanı hor görme faşizmi temel kaynağıdır. konya'da da böyle , ingiletere'de , amerika'da , dünyanın her yerinde olan ve kanayan bir yaradır ırkçılık.
birkaç kendini bilmez yaptı diye konya yı toptan silmek cahillere ve ergenlere mahsustur.
ülke ülke değil birleşmiş milletler amk.
(Bkz:ırkcılığın türkiyede mevcut oldugunu yeni ögrenen masum uzaylı)O degilde zenci :"biz her zaman ırkcılıga uğruyoruz" dediği an bittim. ırkcılıgın ülkede oldugunu biliyordumda bu kadar oldugunu bilmiyordum kabul ediyorum.
yapılan ayıptır çok açık ve net ülkemize zarar veren o kadar kürt varken gidipte bu masum insanları protesto edip ırkçılık yapıyorsunuz bu adamlar köşe başlarında yaz kış saat satıp hammallık yapıp ülkelerinden çok uzaklarda ailelerine geçim saglarken dogudaki pkk sempatizanları ülkeyi yakıp yıkıyor verdigi zararlar bizden vergilerle çıkıyor bu siyahi kardeşlerimizin günahı nedir arkadaş gidin onları protesto edin.
konya da fazlasıyla zenci vardır ve milyonluk şehirde o kadar insan arasında bir tek olaydan yola çıkarak bir şehre ırkçı damgası vurmak kusura bakılmasında geri zekalılktır.
utanç vesilesidir. konya ayıp etmiş.
Caniliktir , yobazlıktır.insanlar sırf ten rengi siyah diye asırlardır eziliyor.orospu çocuklari hakli olsaneyse ama değiller.
konya gibi yobazın, cahilin ve barzonun ülke ortalamasına göre en yoğun olduğu yerlerde böyle olaylar şaşırtmamıştır.

akp sayesinde minik ortadoğu olduk aq.
(bkz: şiddet yanlılarını kurşuna dizelim)
(bkz: bu ne perhiz bu ne lahana turşusu)
akp'nin %65 civarlarında oy aldığı bir şehirde şaşırtmayan olaydır.
aynı konya, mili maç öncesinde paris'te katledilen insanlar için yapılan saygı duruşunda, yaptıkları ıslıklamalar ve yuhalamalarla gerçek yüzünü göstermişti.
çok eski lan bu. suriyeli istilasından sonra bu somalilileri mumla arar olduk.