bugün

görsel

Rock müzik şarkıcısı Hayko Cepkin'in sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Konya Hayvan Barınağı'ndaki köpeklerin, barınak görevlileri tarafından kürekle vurularak katledildikleri görüldü.

https://www.cumhuriyet.co...kle-katlediyorlar-2005877
Köpek katilleri Konya adliyesine getirilmiş, ancak hiçbir avukat savunmak istemediği için henüz mahkemeye çıkarılamamışlar.

Konya Barosu avukatları, zorunlu savunma görevine atanmamak için CMK sistemini kapatmış durumdular.
Aman allah'ım! Bu nasıl bir canilik! Bunu yapan çalışanlara hapis cezası verilmesi lazım.

Köpektapar değilim ama insanım. Vicdanı olan hiçbir canlı burada olan olaylara karşı sessiz kalmamalı.
Evinde köpek besleyen biri olarak izleyince sinirimi nasıl atacağımı bilemedim, anlamsızca bir süre yürüdüm.

Tamam sokak köpekleri insanları rahatsız ediyorsa toplatılsın ona da okeyiz.

Ama döve döve öldürmek nedir orul orul or. Çocukları!!!
''12 yaşında bir çocuk köpek saldırdığı için kuduz oldu ve acı içinde çırpınarak can verdi.

Ama Konya'daki olay kadar gündem olamadı.

Bakanlar, milletvekilleri, belediye başkanları, valiler vs bir açıklama bile yapmadı.

Bir çocuğun canının köpek kadar değeri yok muydu bu ülkede!''
-alıntı-
Göstermelik bir ceza alıp yirtarlar.
sadri alışık: sokak köpeklerine selam verdiğimiz gün, insan olmaya çeyrek vardır.

bir de kürekle döve döve öldürenler var. zarar vermemeleri için toplatılması tamam ama vahşice öldüren orospu çocuklarının da aynı acıyla ölmeleri dileğiyle.
bu o çocuğu şimdi ölse ne sevinirim...
Sokak kopekleri yuzunden yaralanan, olen ve hatta kuduz olan insanlara sesini cikarmayan orospu cocuguyla ve hatta saga sola mama dokup o bolgede kopek nufusunun hizla artmasina sebep olan orospu cocuguyla ayni kani tasidigina yemin edebilirim su videodaki orospu cocugunun.
Kürekle köpek oldurmek vahşiliktir. Ama köpektpar lobisine fırsat doğmuş ve vicdanlı insanlarda köpekten yana tavır alınmasını sağlamıştır. Köpeklerin toplatılması veya uyutulması fikrine şiddetle karşı çıkacak insan sayısını artırmıştır. Köpek sorununun devam etmesi ve mama mafyasının ceplerini doldurmasına bundan güzel bir yardımda bulunulamazdı. Tebrik ediyorum.
Sonra "barınaklar çözüm değil, bu hayvanlara işkencedir, en doğrusu batılı ülkelerin yaptığı gibi iğneyle öldürmektir" deyince suçlu oluyoruz.
alın evinize besleyin, maliyetini de düşünmeyin. boşa duyar kasmayın.
hayvanlar toplatılsın denilen yerler buralar işte, kafası kürekle eze eze öldürülen yer. ister beğenin ister beğenmeyin şu olay normal değil, suç. bize tabi her şey normal geliyor bu ayak bastığımız tımarhanede. 2-3 defa instagram hikayesinde paylaşıp sonrasında bir tarafımıza takmayacağız muhtemelen gene, her konudaki seyrinde ve bir şey olmamış gibi. kendimizden başka her şeyi katletmeyi mübah sayıyoruz. ha şu da ayrı bir olay, eminim gezegende sadece kendi yaşama hakkı var olduğuna inanan güruh felaket sevinmiştir. işte kime neyi anlatıyorsun; stabil bir akla.. bir gün o kürek herkese girecek sanırım.
sokak köpeklerine yapsaydı desteklerdim bile ama yapa yapa masum barınak köpeklerine mi yapmış? kusura bakmasın ama gerizekalı bir adamın yaptığı eylemdir.