1. 1.
    aklıma "efkan yapma oğlum gözün öyle kalacak" repliğini getirmiş yüzdür.

konya da üretilen robata takılan yüz
    1 -1 ... kafam bir milyon
  2. 2.
    Sizin ne işiniz olur robotla. Siz uzay ajansını mahkemeye verin, soğan patates muhabbeti yapın.
    1 -2 ... gaddar davud
  3. 3.
    Robatın adıda yüzü de güzelmiş hayırlı olsun.
    1 ... desifreleyici
  4. 4.
    Bir de resmi görebilseydik eyiydi.

Not: fotoların izlenememesi sıkıntısı sürüyor.
    4 ... eratosthenes
  5. 5.
    http://www.onmedya.com.tr...-konyali-robotun-yuzu.jpg
    1 ... ekonovich
  6. 6.
    çok iyi..
    8 -1 ... yerli ve milli
  7. 7.
    ülkücü bıyığı hilal kaşları olsun beklerdim.

bunu prototip sayıyorum ve daha iyisinin çıkmasını sabırsızlık ile bekliyorum ona göre. şevkinizi kırmayayım hemen.

Edit: kendi çabaları ile çok güzel bir şey başarmışlar. bir kaç önerim var ama.

Eklem yerlerini daha insansı yapmanız şart. gerçek insan iskeletini inceleyip bir sürü küçük hidrolik sistem ile muazzam şeyler oluşabilir. eminim benim dememe gerek kalmadan bir planlarınız vardır. çünkü siz bir şeyleri hedef koymuş ve başarmayı azmetmiş kişilersiniz.

bide o gözler için bir sanatçı tutun şöyle güzel kahverengi ya da mavi gözleri olsun.

robot biraz türke benzesin. hafif çekik gözler dikkatimden kaçmadı değil. zekice... ama ten rengini biraz asya vari zeytuni yapın çok daha karizma olur.

son olarak da bıyık şart. ülkücü bıyığı şakaydı biraz ama. o yüze inve ince tek tek işlenmiş yapay kıllar ile güzel bir sakal ve bıyık çok hoş durur.

yinede bunları ben söylemeden de düşündüğünüze eminim sonuçta robot yapmak zor zanat eldeki malzemeler ile de güzel şeyler başarmışsınız şimdiden.

sağlam bir bütçeniz olsa o japonlara toz yutturacağınıza da hiç şüphem yok.

Edit2: bide burun biraz kemerli olsun kadın manken gibi türk erkeği mi olur.
    3 ... uzay muhtari
  8. 8.
    gıpta edilecek bir sanat şahaseri, freddy krueger'dan esinlenme seziyorum.
    -3 ... ozgur demirtas in robotu
  9. 9.
    bizim türk erkeklerine çok benziyor. sakalları eklersek daha çok.
    8 -1 ... son feci kedi
  10. 10.
    takdir ettim. bu işlere bir yerde başlamak lazım.

robot yapmış adamlar yürüyor, konuşuyor çok hantal da olsa insan gibi hareket ediyor.

adamlar bu aşamayı aştıklarını düşünüp, mimik işine girmişler.

şuan robot teknolojisinde hangi seviyedeyiz derseniz. belki temel düzeyde bilgi sahibiyiz ama bunların bize tecrübe olarak geri döneceğini düşünüyorum.

keşke dünyanın en küçük füzesini yapsak, %100 yerli yapım olan bir füzeyi uçursak 10 mt havalandıktan sonra hava da patlasa..

bu başarısızlık mı ? hayır bir daha ki füzemizin 20 mt ye çıkabilecğine dair umuttur.

bu adama yapılan yüz, dünyanın en çirkin insanı olabilir. ama gelecek için gerçekten bir umuttur.
    4 -1 ... ali karsiz