1. 1.
  nükleer silahların karışmadığı, konvansiyonel bir savaşta abd nin rusya yı her türlü sikerteceği gerçeğidir.

  sadece apple'ın piyasa değeri 1 trilyon dolara yakın amk! sen kiminle aşık atıyorsun leeen.

  senin kaç tane uçak gemin, kaç tane uçağın var? ey putin!

  sende çok iyi biliyorsun elindeki nükleer icbm'ler olmasa abd çoktan götünü otobana çevirmişti.
  2 -6 ... ecinni
 2. 2.
  kuzeyin çocukları pembe götlü wasplardan kan alır evladım sen ne konuşuyorsun.
  1 ... ibni maymun
 3. 2.
  abd hiç muharip güç çıkarmasa, sadece kasasındaki paraları saçsa bütün dünyayı kendine paralı asker tutar yine rusyayı siker. rusyanın cepler delik bir kere, e para olmadan da savaş olmuyor be birader.
  2 -1 ... ecinni
 4. 3.
  Strateji oyunu mu oynuyorsun bu nasıl düşünce la? Abd ile rusya'nın arasının açılması bile dünya devletlerini kutuplaştırmaya yeterken savaş çıksa %150 dünya savaşına dönüşür. Sen hala nükleer olmasa diyorsun. Dünya savaşında nükleerin anasını bile sikerler ne nükleer olmasasından bahsediyorsun?
  2 -1 ... halkin sevgilisi
 5. 4.
  yaw he he, yıllık savunma bütçesi 44 milyar dolar olan rusya yıllık savunma bütçesi yıllık 587 milyar dolar olan abd'yi siqer siz haklısınız.
  1 -1 ... ecinni
 6. 5.
  konvansiyonel de olsa nükleer savaş da olsa abd rusya'yı tarihten siler.

  yıllık savunmaya ayırdığı para 700 milyar dolar olan ülkeden bahsediyoruz. rusya ise 50 milyar doları bile zor ayırıyor.

  abd 700 milyar dolara sadece "tank, uçak" falan mı üretiyor? kim bilir bilinmeyen ne tür silahlara sahipler.

  abd uçağının sikimsonik bir uçak savar füzesiyle düşürüldüğünü ne zaman duydunuz? daha geçen ruslar'ın en iyi uçağını düşürdü el nusra.

  askeri eğitim ise bambaşka. ruslar da askerlik yeteneği yok. eğitimleri çok zayıf. osmanlı ya karşı başarılarının tek sebebi sayıca üstünlüklerinden öte değil. zira güçlü osmanlı rusya yı şamar oğlanına çevirmiştir.

  öteki yanda ise "us marine corps" diye bir gerçek var "delta force" diye bir gerçek var.

  dünya tarihinde dahil olduğu her savaşta karşı tarafı yok eden bir abd var. denizci japonlar'ı çin denizine gömen bir abd var. dünyanın en güçlü kara ordularından biri olan saddam ın ordusunu neredeyse tank kaybı olmadan yenen bir abd var.

  kusura bakmayın ama abd ye kimsenin kafa tutamamasının sebebi hayvani askeri güçleri. rusya, çin bilmem ne. alayı toplansa abd bunları patates eder.

  700 milyar dolar savunma bütçesi yahu. el insaf.
  3 -2 ... bugun variz yarin yokuz
 7. 6.
  nükleer başlıklı silahlar 1945 mantığıyla uçağa yüklenip şehrin üstünde bırakılıp kaçılacak silahlar değildir günümüzde.

  dünyayı gözetleyen binlerce uydu var. ülkelerin birbiri içinde köstebekleri var. var oğlu var iken, sen nükleer silahı çıkarıp, herhangi bir araca yükleyip, hedefe yaklaşıp ateşleyip hedefi vurmak için peygamber olman lazım.

  kıtalararası füzeler için de aynı şey geçerli. ateşleme esnasında ateşlenen yerde imha edilirse erken final oluyor.

  kaldı ki topyekûn bir savaşta işler çok farklı olacak. öyle savaş oyunlarında gördüğümüz gibi olmayacak hiçbir şey, ki muhtemelen görmeyeceğiz.

  rusyayı sscb dönemiyle de bir tutmak yanlış.
  sscb teknolojisinin üzerine koyulan şey hayli azdır. diğer taraf katlanarak yükselmeye devam etti, ediyor.
  rusya bölgesel bir güç kabul edilebilir yalnızca.
  4 ... raduyev
 8. 7.
  Vietnamlı köylü çiftçileri bile yenememiş Vietnam ormanlarında inleye inleye öldükten sonra ağlayarak evine dönmüş bir milletin ki millet bile değiile Rusya gibi bir ülkeyi yenmesi imkansızdır. Amerika eski, aptal Amerika değil. Asla ve asla elini taşın altına sokmaz. Anca Pkk, Pyd, Ypg gibi taşeron örgütlerle işini görmeye çalışır.
  3 ... osmanbatur
 9. 8.
  abd'nin toplam uçak sayısı 13700'den fazla, abd'li pilotların eğitimlerine harcanan zaman ve mali kaynaklar da haliyle daha fazla.

  Rusların ise toplam uçak sayısı 3700.

  abd tarafında f22, f15(çoğu emekliye ayrılmış olsa dahi), f18 hornet gibi bir gerçek var. bu uçakların tümü savaş alanında denenmiş ve kendini kanıtlamış makineler. rusların ise bu uçaklara muadil güçte ve sayıda uçağı var demek imkansız. belki sukhoi 35 ama ondan da kaç tane var ve aviyonikleri abd teknolojisiyle baş edebilecek durumda mı?.

  yani sonuç olarak sadece hava kuvvetlerini bile baz alsanız abd'nin ezici bir üstünlüğü var.
  2 ... ecinni
 10. 9.
  O hiç belli olmaz. Çünkü konveksiyonel silahlara fuzelerde girer ki Rusya füze konusunda ABD lilere çok feci sonuçlar doğurtur. Birde coğrafyayı unutmamak gerekir Rusya'nın geniş dağlık ıssız yerleri var. Kimbilir ne yeraltında üsleri var hiç açıklamıyorlar. Bence ikisi içinde felaket olur. Dünya içinde tehdit.
  1 -1 ... kale3112