bugün

Insanlarin kendilerini kötü hissettikleri zamanlarda yapilan eylemdir. Genelde daha kötü hissetmeyle sonuçlanır. Kesinlikle yanlış bir eylem değildir.
her insanın başına geldiği gibi bizim de başımıza bir takım şeyler geldiği zaman farkında olmadan bazı tepkiler veririz.
mesela uykusuzluk sessizlik gibi. Mesela ben ne düşündüğümü bile bilmeden öylece paralize olur kalırım konuşmak ise hiç istemem.
Çok uzun süren eylemdir. Türk filmlerinde bir gecede saçları ağaran insanlar olurdu. ben de öyle bir sessizliğe büründüm ki çenemi açmak bile bile çok zor geliyordu. o dönemde kullandığım ilaçlar da uyuştururuyordu. sessiz, öylece bekliyordum. bakışlarım boşlukta kalıyordu. çevremdekiler bir şey sorduklarında sanki dünyanın en ağır işini yapacakmışım gibi hissediyordum. kimseyle konuşmak istemiyordum. sanki yargılanıyorsunuz ve konuşmadığınız için kendinizi savunmuyor,suçlu siz oluyordunuz. bu defa da etrafınızdakiler sizin için konuşmaya, yorum yapmaya başlıyorlardı. onu da tekrar düzeltmek yerine bırak ne olursa olsun diyorsun. sessizce ölümü bekliyorsun, daha kabullenmiş, sakin. ama senin bu duruma gelmene neden olanlara bile en güzel cevabı susarak veriyordun.
Arada bana gelen bir his. Hiç konuşmak istemiyorum bazen. Çok neşeli biri oluyorum çoğu zaman ama bazen hiç içinden gelmiyor. Böyle yalnız kalmak istiyorum saatlerce. Herkeste oluyor mu acaba bu his bilmiyorum.
Zaman zaman her insanın hissettiğidir.

Susmak isteriz.
Sadece susmak, tek kelime etmeden.

Susmak, hem bedene hem ruha iyi gelen bir sessizliktir.
Hepimize dönem dönem gelen bir buhran biçimi.Odalara sığamazsın kimseye laf anlatmak istemezsin.Geçiyor.insan psikolojisinin cilvesi diyelim.
bir durum, bir hal.

aynı halin başkalarında da olup olmadığını merak etmek iletişim için farkında olarak veya farkında olmadan kapı aralamaktır. yani hala bir şekilde konuşmayı istiyorsunuz demektir, belki de ilgi, tıpkı her insanın aradığı gibi.

gerçekten konuşmak istemiyorsanız mutlak şekilde soyutlarsınız kendinizi. iletişime açılan tüm yolları kaparsınız.
güncel Önemli Başlıklar