bugün

En çok Konuşmak istediğiniz insanlarla yaşanan sorun.başka Zaman olsa sohbet edilebilecek bir sürü konu bulabiliyorken saçma sapan, boş şeyler konuşuyorken hatta konuşamıyorken buluyor insan kendini.
Biraz da susmayı dene diyeceğim hede.
sakat durum.

karşıdaki kişi yanlış anlayabiliyor.
Gerizekalı olduğunuzu gösterir.
Çok sıkılmanın alametlerindendir. Aynı zamanda bir insanın kendini ifade edememesinden ötürü de olabilir. Konuşacak konu bulamamak, konuşamamak demektir. Konuşamamak da konuşulabilecek bir insanın olmaması demektir. Konuşulabilecek bir insanın olmaması da karşınızdaki insanla yeteri kadar samimi olmamanızdan kaynaklanır. Çok fazla konuşmamak için hiç konuşmazsınız. "ay onu mu anlatsam, yok o olmaz, ay olmaz şimdi ya yanlış anlarsa, bilmez ki o şimdi bunu, tanımıyo ki şunu" vs monologlar yaşarsınız kendi içinizde.
genelde herkesin konuşacak bir konusu vardır. ancak önemli olan konuşulacak konunun karşıdakini ne kadar ilgilendirdiği ve onu ne kadar etkilediğidir.
konuşma esnasında karşı taraftan ister vücut diliyle ister sözlü olarak olumsuz tepkiler alınması durumunda kişideki konuşma isteği yok olur. konuşacak bir sürü konusu olsa da kişinin konuşası kalmamıştır.
Muhattabın ilgilendiği konuları, sevdiği şeyleri, hobilerini tespit ederek kurtulunacak durumdur.
Doğal konuş diyecem ama bu saatte ne konusursun bilmiyorum.
genelde karşı cinsimle karşılaştığım durum. hemcinslerimle elbet konuşacak bir şeyler bulunabiliyor ancak karşı cinsimle ne konuşabilirim ki? bıraksam gıybetin dibine dibine vuruyorlar ancak kendime yapılmasını istemediğim bir şeyi başkasına yaparak neden arkasından konuşayım ki?

konuşacak bir şey yoksa gidilip hemen sevişilmeli, daha sonra performans üzerine konuşulabilir mesela.
abi telefonda oluyor o dediğiniz ya. çocuk aramış beni işte güzel güzel sohbet edicez.
ama ilerlemiyor konu açılmıyor bir türlü istediğim şekilde. ne o devam ettirebiliyor, ne de ben.
kötü kötü düşmanımın başına gelmesin.
Kelimelerin tükendiği andır. Sohbet edecek iki kelime gelmiyorsa zorlamaya hiç gerek yoktur.
Kızlaysan kaç ordan şampiyon saçmalarsın iyice boka sarar mesele valla.
Havalar da çok sıcak .
ee daha daha?
eee sizinkiler napıyor?
her sohbette başıma gelir.
"ne güzel konu işte, bunu konuşun" dedirten.
Bana kalırsa insan karşısındaki kişi ile konuşacak konu arıyorsa maalesef yanlış kişinin yanında zaman geçiriyordur.
Yanında sessiz kalınca dahi sıkıntı yaşamayacağınız kişileri bulun.
güncel Önemli Başlıklar