1. 1.
    bir tüik verisidir. yetmez ama evet.

http://www.hurriyet.com.t...-yuzde-14-azaldi-40811234
    ... diskapininmandali
  2. 2.
    Ekonomi gümlemeye başlıyor işte. Onu fark ettiler seçimi erkenin de erkenine aldılar.
    1 ... beyaz baretli mehmet aga
  3. 3.
    olsun ben hep 50 liralık alıyorum.
    1 -1 ... true
  4. 4.
    o binalar teker teker götlerine girecek yapanların.
    betona yatırım yaparsan aha böyle mala gibi kalırsın ortada amk sığırı.

ekonomiyi inşaat üzerinden üzerinden yorumlayanların da götüne girsin o binalar.
    1 -1 ... exlamabin
  5. 5.
    Şu konut sistemi bir çökse de 50-60 daire alarak oturduğu yerden fakirlerin parasını cuklalayan kodamanlar bir sarsılsa diyorum.
    Sorsan faiz haram ama 20 daire alıp kiralarını yemek sevap.
    2 -4 ... sozleriyle alkis alan yazar
  6. 6.
    türkiye'nin büyüme oranında olacak düşüşün ön haberi.

türkiye yüzde şu kadar büyüdü deniliyor ya işte o büyüme içerisine ev satışlarını katıyorlar. peki bu evleri en çok kimler alıyor? zengin araplar vesayre evleri alıp duruyor. ve hiçbir şey üretemediğimiz halde insanları bakın büyüyoruz diye kekliyorlar.

evler satılmasın o büyüme oranı düşük çıksın da göreyim ben. gerçi yakında ülke batsa da hiçbir şey fark etmeyecek daha ülkemizde siyaset falan kalmıcak.
    1 ... keyf kahyasi
  7. 7.
    ee her yere lego dizer gibi bina dizdiniz ama hiç düşünmediniz millet hangi parayla alacak daire dükkan? böyle elinizde kalır işte.
    ... caranthir
  8. 8.
    Zaten hiç evi olmayan insanlar alamıyordu ki.
    Yapılan satışlar da kira geliri elde etmek isteyen zenginlereydi.
    Demek onlar da çekildi sahneden.
    4 ... bir kucuk sanssizlik meselesi
  9. 9.
    şiddeti şimdilik az olsa da uyarıcı depremlerdir. yakın zamanda olacak büyük bir depremi haber vermektedir. bunu rte bile itiraf ediyor, dün Kandilli Rasathanesi'ndeki konuşmasında; 24 haziran'da seçim yapma kararını bir çeşit depreme hazırlık faaliyeti olarak görüyoruz, depremin yıkıcı etkilerine karşı hazırlık yapmış olacağız demektedir. mehmet şimşek de seçimden sonra yapacakları yeni nesil(!) reformlardan bahsediyor. kısacası büyük deprem en büyük hasarı konut piyasasına verdikten sonra zincirleme diğer sektörleri de vuracak. bu deprem çürük temelli inşaat ekonomisini çökertecek.
    ... dalgamaya
  10. 10.
    % 14 azalan sadece nakit konut satışları. satışların en büyük kısmını oluşturan ipotekli yani banka kredisi kullanılarak yapılan satışlar ise %35 gibi çok ciddi bir oranda düşüş göstermiş.
    2 ... ecinni