1. 5.
  bi de bunlar "x" işareti ile pekiştirilirdi.
  ... meritzen
 2. 4.
  (bkz: big brother is watching you)
  ... eraserhead
 3. 3.
  ilkokulda, arkadaşlarını ismini yazmak adına tehdit ederek susturmaya çalışan öğrencinin yaptığı listedir.
  1 ... noktalivirgul
 4. 2.
  * tahtaya sınıftan birilerinin adının yazılıp kenarına çarpı atıldığı liste.
  ... sour cherry
 5. 1.
  ilk okul sıralarına mahsus bir durum.
  genellikle gerçekten çok konuşanlar tahtaya yazılır ve konuşmasının ya da şımarmasının, sıraların üzerine çıkıp ter ter tepinmesiyle doğru orantılı olarak isimlerinin yanına bir de çarpı konulurdu.
  dayağın ne kadar içimize işlediğinin belirtisiydi aslında bu gibi durumlar.çünkü konuşanlar ve şımaranları tahtaya yazari durumua göre yazılan isimlerin yanına bir ya da birden fazla çarpı koyar,ve sınıfa öğretmen gelince de tahtadakileri hemen şikayet ederdi.öğretmenin herhalde bu kişilere tokat atacağını sanırdı.
  ayrıca bir de ne konuşmadığı, şımarmadığı; edebiyle kitabını ve defterini hazırlayıp öğretmenini sınıfta bir öğrenci gibi bekleyenlerin gerçekten talihsiz olanları da tahtaya yazılırdı ki allah düşmanımın başına vermesin dedriten olaylardandır.bu bahtsız bedevilerin tek suçu; ya kalem kutusundan kalem çıkarmak, ya da yere düşen bir kağıdı alıp çöpe atmak gibi gerçekten vatanın birliğine dinamit koymakla eşdeğer olan suçlardı.
  işin garip tarafı; bu konuşanlar ve şımaranlar hala tahtaya yazılıyor.ortaokul sıralarında da sınıf başkanı yardımcısı konuşanları kağıda yazıp öğretmene dönem ödevi ciddiyetinde teslim ediyor.
  unutmada; bir de ders esnasında sınıfta derse katılmak istemeyen bir öğrenci öğretmenin yanına gelip konuşanları kağıda yazıp size vereyim mi der ki bir öğretmenin karşılaşabileceği dumur detaylardan en dumur olanıdır.
  ... ceterelealtdeleyt
 6. ?.
  (bkz: ezikler)
  ... sleepless
 7. ?.
  ilkokuldayken sinif baskanindan nefret etmemi saglayan olgu.herif hic utanmadan,sikilmadan arkadas falan dinlemez yazardi tahtaya ismimizi.ortaokuldayken de boyle bi atraksiyon denendi ama baskan sifatli cocuk cok pis dayak yedi.
  2 ... looser