bugün

değişen birşey yoktur. Bazı bayilerde tl yükleme 1 lira pahalıdır. örneğin: 7 liralık kontör 8, 12 liralık kontör 13, 20 liralık kontör 21 liraya satılmaktadır. bakkallar daha pahalı satıyor, 20 tl kontörü 22 liraya satıyorlar.
cep telefonunun öğrenci için gereksiz bişey olması.
inanamadım, geçenlerde bir tanıdığım yurtdışına yaptığı bir geziden söz etti; sonra da ekledi: telefon ile internet bedeline bittim... inanamadım! biraz daha anlatınca da inanmak zorunda kaldım. demek ki bizden daha pahalı olan ülkeler de varmış; onunla avunalım!!!
Türkiye'ye kontörlü hat ilk geldiğinden beri mevcut olan durumdur. Ne zaman ucuz oldu ki?
Vergileri bahane eden ve fiyatları kökleyen gsm operatörlerinin yarattığı sıkıntılı durum. Her ay evlat acısı gibi koyuyo valla 30 lira. (Elbette iletişime para ödememiz lazım ama el insaf kardeşim bu nedir yahu)
tl ye geçilmesiyle eskiyen durumdur. artık fatura pahalı değil pahalı ötesidir.
fatura daha pahalıdır.
*123# hesabınızda 0 krediniz bulunmaktadır'a tekabül eder. * * *
türkiyenin gerçeğidir. fakat temel prensip şudurki. pahalılık insan psikolojisie göre gelir gider oranına göredir. gelirler artmıyorsa pahalı yaşamamak için giderler azaltılmalıdır.(almayı ver 100 kontor onlar senin peşinden koşsun )
son zamanlardaki kampanyalardan dolayi gerçekleşen durum. bu kadar kampanya nasıl patladı sanıyorsunuz? adamlar karşılığını alıyorlar.*
avustralya'da 150kredi* 29dolar, hadi 29ytl diyelim, yani gorecelidir..*
her ay 150 kontör alması gereken mobil öğrencililerin her ay üzerine konuştuğu konu başlığı.
(bkz: allahsız gsm şirketleri)
her gittiğim de 1 lira zamla karşılaşıyorum alıştım artık sabah kontor için para ayırınca (kendime ayda 1 kontor alırım) 1 lira daha üstüne koyarım nasıl olsa zam gelmiştir bakkala gidilir ve istenir mevzu.

-avea 150 alabilirmiyim
+...(yine zam gelmiştir yazmıyorum fiyat) lira
-(bile bile) yine mi zam geldi?
+ evet (durumdan memnun)
-nasıl bir insansın sen ya?
+ne dion lan sen?
* 1 dk da 10 kontör yenildiği düşünülürse işte o zaman varın siz düşünün kontörün ne kadar pahalı olduğunu. *
çok lüks bir lokantada yemek yemeye benziyor. 15 dakikalık bir tad için yüklü bir miktar bayılmak gibi.
sonuç olarak öyle pahalı ki kontör, lüks mala giriyor. biz orta sınıfız, neyimize bizim bu kadar harcama.
vergiler ile ilintisi olan durum.
gsm operatörleri arasındaki yarış arttıkça azalan durumdur.
bir nebze azalmış sorundur.

gerçi birşey değişmedi, ama turkcell limiti -30 kontöre çekmiş.
boktan durumdur. kontör almamaya sebebiyet verir. ayıptır. ayrıca o paralar turkcell'e uygun biryerine girsindir.
bazen cebinizdeki son kuruşunuzu vermek zorunda oldugunuz durumdur.

önce milleti telefon bagımlısı yaparlar arkasından da zamları peşpeşe yaparlar...
kısaca kapitalist sistem nasıl sömürecegini her zamanki gibi çok iyi bilir...
3 ayda bir kontör almamın sebebi.
aynı dertten şahs-ı şahanelerimde müzdariptir efendim. lakin, biz arkadaşlarla kendi çapımızda protesto ediyoruz kullandığımız operatörü. "100 kontör alıyorum, telefon kapanana kadar kullanıyorum" hesabı kullanıyoruz. 18 ytl yi kontöre verene kadar sinemaya giderim, ardına bi dürüm, ardına da temiz cigaramı yakarım, sonra kimi arayacaksam ödemeli ararım cevap verirse ekime vermezse sikime, sende sikime avea, duyuyon mu beni?
(bkz: pabuc pahali)
kicikirik 100 turkcell kontorunun dahi 18 lira gibi ucretler karsiliginda satilmasi durumudur. kontor yenebilir icilebilir bir kaynak degildir ve yeralti rezervleri falan da yoktur. kartonla satilir ayrica.

akil erdiremedigim durumdur. gercekten onca arastirmama ragmen cozumunu bulamadim. arkadasim 100 kontor 18 lira diyelim, bir mesaja 2 kontor gitse 18/50 yanlis hesaplamadiysam 36 kurus.

yuh anani avradini. ulan bir mesaj icin ekmek parasi alinir mi lan? mesaj dedigin 10-15 kurus olur, adam mi sikiyosunuz siz?

bir bildikleri vardir elbet diyip susuyorum. fakat yenilebilir bir kaynak olmayan ve uretimi icin sadece karton kullanilan bu hayali cisimcigin 100 tanesinin 18 liraya satilmasini anlamlandiramiyorum.

evet kontorum bitti.

evet kontor alinca ac kaliyorum.

evet bana doner ayran alin. ben bir ogrenciyim.