1. 1.
  Koronavirüsle mücadelede yeni dönemin adı.

  --spoiler--
  Salgında birinci dönemi tamamladık (Fahrettin Koca açıkladı)

  SON DAKiKA HABERi: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ''Türkiye virüse karşı mücadelede ilk dönemi tamamladı'' dedi. Bakan Koca ayrıca özgür olurken tedbirli olmamız gerektiğini de vurgulayarak yeni dönemin adını ''Kontrollü sosyal hayat'' olarak açıkladı.

  Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Fahrettin Koca, Türkiye'nin salgını kontrol aldığını vurguladı. Koca, ''Sonuçlar, tanı ve tedavideki başarı, salgını kontrol altına aldığımızın kanıtlarıdır'' ifadelerini kullandı.

  Fahrettin Koca'nın konuşmasından öne çıkanlar:

  ''Türkiye'miz corona virüse karşı mücadelesinde ilk dönemi tamamlamıştır. Şimdi altını çizerek söylüyorum, şu anda virüsle mücadelemizin ikinci döneminin ilk günlerindeyiz. Başarı ise bazı koşullara bağlıdır. Tedbirsiz davranmak corona virüs tehdidinin ortadan kalktığını varsaymaktır.

  ''ÖZGÜR AMA KONTROLLÜ OLACAĞIZ''

  Kısıtlamaların biraz esnetildiği bir döneme giriyoruz. Hassas davranmazsak risk beraberinde gelecektir. Özgür ama tedbirli olacağız. Virüs tehdidi henüz ortadan kalkmadı. Yeni normal için sağduyu şart.

  ''KONTROLLÜ SOSYAL HAYAT''

  Hastalığın önündeki fırsatları ortadan kaldırmak bundan sonraki hedefimizdir. ''Kontrollü sosyal hayat'', önümüzdeki günlerde evimizden daha rahat dışarı çıkacağız. Bu gibi adımların özetidir bu isim. Özgür ama tedbirli bir hayat tarzına geçiyoruz. Bu dönemde dikkat etmemiz gereken iki unsur var onlar da: Dışarı çıkmamız gerekiyorsa mutlaka maske kullanacağız ikincisi ise sosyal mesafeyi uygulayacağız.

  Bugüne dek her ne kadar 'normale dönüş' ifadesi yer yer kullanılsa da esasında normale dönmüyoruz. 'Yeni hayatın normalleri'ni oluşturuyoruz'

  https://www.ntv.com.tr/tu...di,x7kf7W8ba0iTkMRj-hmFHw
  --spoiler--

  kontrollü sosyal hayat
  2 ... gazeloglu
 2. 2.
  3-5 salgın daha geçirirsek tüm dünyaya çip takarlar artık. Ulan keşke cilalı taş devrinde falan yaşasaydık. Yiyip içip resim çizerdik. Mis gibi dünya temiz hava her yerde vahşi hayvanlar doğal su kaynakları. Kıçımıza yaprağı bağlar gezerdik ne güzel.
  1 ... midesiz