bugün

bittiğinde evdeki bütün telefonlara saldırtan sayaç(mış)
100'lük 250'lik 500'lük ve 1000'lik cesitleri olan iletisim gerecidir.
daha çok ön ödemeli sistem denilen ve hayatımıza yoğunlukla cep telefonlarıyla giren,konuşma süresine verilen birim adı.
sevgiliyle barışma sebebi
+aşkım sana x miktarda kontor aldım
-canıııııııııııım.
telgraf teline konan kuş.
sevgiliden ayrılık sebebi
- aşkım kontorum bitti bi kac gun alamıcam
+ ne?! ya sen daha kontor alamıyon beni nasıl viciye goturcen sen len bye bye canım bu iş bitti.
rus yapımı makinalı su gecirmez ucak savar bomba atar.sex objesi.
telefon, gaz dilinde tüketim birimidir.
en lazim oldugu anda biten, parça satilmasini destekledigim *, telefonlara yüklenen ve konusmak için kullanilan araç.
azaldıkça,değeri artan hede.
bir kart var üstünde kazınacak bır bölge, hafifçe kazıyosun orayı ve altından sayılar cıkıyor. işte o sayıları cep telefonuna giriyorsun ve konusuyosun bir müddet. bitiyor sana verilen müddet ve tekrar o karttan alıyosun. işte böyle bir şeyin adı kontör.

evet eskiden böyle tarif edilebilirdi kontör olayı ama iş artık burdan aştı ve tamamen sanal olarak o konusma müddetleri telefonuna yükleniyor. hem de limiti sen kendin belirliyorsun. ister 20 ister 1000 kontör alıyorsun.
(bkz: kontur)
hele birde kredi kartıyla alındığını görseydi, (olmayan parayla olmayan şey satın almak) keynes kafayı üşütürdü...
tanım: cep telefonlarında vazgeçilmez unsuru olan tüketim birimi. asıl olan ise bu konunun hep suratınıza çarpılması. cebinizde paranız azdır ve fazla konuşamazsınız her zaman sen kapa ben araryayım diyemezsiniz ama bunun ezkliğini, üzüntüsünü hep içinizde hissedersiniz hatta kimi zaman gözünüzden yaş bile gelir, saklarsınız içinizde dert olarak kalır. karşınızdaki insanda sizin durumunuzu bilmezden gelip, benden bi kontorü esirgiyor diye her tarafta yazar, çizer, söyler. bu yapılan hareket tüm dünyanızın başınıza yıkılmasına neden olur.
yokluğunda *135*053^^^^^^^^^# yi alışkanlık yaptıran zalimin zalimi kendi içlerinde birbirlerini sevmeyen * ama mesafeleri yakınlaştıran görünmemesine rağmen para verdiğimiz araç.
(bkz: kontör kazıma faciaları)
yalnızlık ölçer. şöyle ki; bir adam ne kadar yalnızsa kontörü o kadar fazladır.**
(bkz: kontor ismini duyunca ata demirerin akla gelmesi)
yalnızlık ölçer. şöyle ki; bir adam ne kadar yalnızsa bi o kadar kontör yüklemez.
sadece türkiye ve suriyede kullanıldığını öğrenince şaşırdığım hede.
insan başına beladır. bittiği an siz de bitersiniz. kullanımı maharet ister.
boşandığınız eşinize, sevgiline alıyorsun, bana da eşşek gibi yollayacaksın deyip, yollatabildiğiniz iletişime katkısı olan şeydir.
1 nisandan itibaren kalkacak olan mutluluk kaynağı. özleyeceğim ulan kontör almanın heyecanını.
ne güzeldir, ne hoştur... sorar bir arkadaşın; kontörün varmı kardeşim, hatunu arayacağım da... cevap verirsin sende yalan söyliyerek; yok valla moruk olsa manita yapıcam yeminle... bu diyaloglara 3 gün evvel son verilemsine inanamıyorum desem, evet evet desem bana inanırmısınız?
gelecek nesillerin ata demirer'in güzide eseri "kontör at sevgilim"i dinlerken "anne/baba kontör ne ya" diye bize soracağı, gözlerimizin buğulanmasına sebebiyet verecek büyük kayıp.

ayrıca gelecekte 2000'ler partileri yapılırsa geyik malzemelerinden biridir artık.

"hacı o değil de 2001'de çok net hatırlıyorum kontör diye bir şey vardı yea ehehe" diyen meriçler varlığını sürdürmeye devam edecek.