1. 1.
  rus tiyatro yonetmeni. moskova sanat tiyatrosu'nun kurucusu. buyuk usta. metod oyunculugunu gelistiren kisi. uzun yillar anton chekhov'un oyunlarini sahneye surdu.
  6 -1 ... laz pacino
 2. 2.
  bir oyunculuk metodudur.

  (bkz: stanislavski metodu)
  3 ... comediedecaractere
 3. 3.
  doğal oyunculuk'un en önemli liderlerden biri.
  1 ... fasafiso
 4. 4.
  sanılanın aksine bir insandır. oyunculuk metodu değildir. ha kuramsallaştırdığı bazı şeyler oyunculuk metdou olmuş mudur evet ama kesinlikle insan evladıdır. imza atmya kalkmasın dediğim rahmetlidir. bitmez o imza yoksa sayfalarca.
  2 ... s o t
 5. 5.
  bir aktör hazırlanıyor ve bir karakter yaratmak isimli kitapların yazarıdır.

  türkçe'ye suat taşer çevirmiştir, seni okumayan tiyatrocu ölsündür.
  2 ... iplik
 6. 6.
  marlon brando, jack nicholson, robert de niro gibi büyük aktörlerin, oyunculuk anlayışlarının temelindeki 'metod oyunculuğu' kavramını icat eden yüce zat.
  1 ... louis cyphre
 7. 7.
  bir karakter yaratmak bağlamda sahne sanatı üzerine ciddi tecrübelerinden yararlanarak sahne ve sahneye ait hangi sorun varsa ele aldığı eseridir. suat taşer in dilimize çevirmiş olması da bir başka değerdir eser için.
  1 ... darksideofthepink
 8. 8.
  "insan onceden gayet iyi bildigi bir seyi her kesfettiginde tekrar tekrar aci cekebiliyor" demis yonetmendir.
  1 ... bilmem
 9. 9.
  "tiyatro gardıropta başlar" sözüyle tiyatroda disiplinin önemini vurgulamış,"sanati kendinde sev, kendini sanatta degil" sözleriyle tiyatroda gerçekçilik akımını kabul ettirmiş,moskova sanat tiyatrosunun kurucusu olmakla beraber tiyatronun babası olarak olarak bilinen kuramcı,yönetmen,oyuncu,yönetici kısaca büyük usta.
  1 ... kelime oyuncusu
 10. 10.
  1938 yılında ölmeden bir ay önce öğrencilerine ; "ölmek istemiyorum. tiyatronun ne olduğunu ancak şimdi anlamaya başladığımı hissediyorum. yani, ancak şimdi yolumun başlangıcındayım." * diyerek ölmesi için çok erken olduğunu * dillendiren realist tiyatronun kuramcısı.
  ... dionysos