bugün

müzik zevkine ortak arkadaş olmaması, beraber gideceğiniz şahsın gelememesi gibi durumlarda ortaya çıkan bir sosyal faaliyet olarak; insanın müzisyenlerle bütünleşmesi sonucunu doğuran alternatif hareket.
kız arkadas ile gidilecektir konsere, son anda karar değiştirir, "ben gelemeyeceğim * *", der.
işte o zaman yalnız basına konsere gitmek zorunda kalır insan.
konserde sevgilinin ince beline sarılmak yerine, hayallere sarılır insan.

alakalı olarak
(bkz: ayrılmam)
Belkide yalnız dönmemenize neden olacak hadisedir.
ön sıralara geçilip rahatça bir konser arkadaşı edilinebilir hadise. ön sıradaki kızlar bu iş için daha müsaittir. tecrübeyle sabittir.

(bkz: hey gidi gençlik)
eğer bir metal konseri ise, en öne geçip tüm konser süresince spin headbang yapmak farzdır.sonra o kafayla eve yalnız dönme sorunu ortaya çıkar...
moralinizin bozuk olduğu bi zaman gidiliyorsa eğer çok iyi gelen olaydır.
huzur vardır o konserde, yükünüz yoktur*. bütün odağınızı sanatçıya verirsiniz...
sırf siz o konsere gidiyorsunuz diye o konsere gitmeyi şart edinenler vardır, cehennem gibidir. gizli saklı şekilde konserlere gitmemin nedenidir.

entrym ile alakalı olarak
(bkz: yılışık kızların akıl almaz iticiliği)
egoya tavan yaptırır. cool takılırsın işte.
sıkıcı bir eylemdir. yapmayın olm böyle şeyler. *
hüzne boğulursunuz hele bir de yalnızsanız içinde bulunduğunuz durum sizi yerden yere vurur.
Yalnız başına konsere gitmek,sinemaya gitmek veya maça gitmek yıllardır yaparım yapmayın derim.
kimin konseri olduğuna bağlıdır. sadece dinlemek için gidiliyorsa gidilebilir.
Gidilebilir. Yalnızlık bazen iyidir.
konser boyunca tüm şarkılara konsantre olmaktır.
Benimdir bu. Su an yaptigim eylemdir.
Birsen Tezer'in konserine gidiyorum.

Özguvenden cok birlikte gidecek insan bulamamktan kaynaklanan durum.
Ne sevgili var ne arkadas. Tum iyi arkadaslar mi il disinda olur.
olmayan özgüvendir. özgüvensiz olduğundan mütevvelit arkadaşları olmayan asasyol insandır.
Özgüvenden çok götüne güvendir.

Ayrıca konsere yalnız gidilir lan olmuş kızları beş on sap toplanıp ayıklamaya gidilmez ki.
Akepe döneminde görülmüştür halkı birbirine düşürüp beraber konsere bile gidemez hale getirmiştir.
Yoldan geçerken uğramadıysa sevdiği bir insanın konserine giden insandır.
birazdan dönüşeceğim insan modelidir.
blues müzik konserlerinin vazgeçilmezidir.
ben olucam heralde. kafa dengi ve yahut boş vakti olmayan arkadaşımızın olmaması bizim suçumuz mu? galiba evet.
özgüven patlaması yaşıyordur. sinemaya yalnız giden de var. anlamıyorum bu insanları ben.
Gidecek kimsesi yoksa olabilecek durum. Evet.
sinema, konser gibi etkinliklere yalnız gitmenin keyfine varmış insandır. dikkat sadece sahnede olur ve etkinlikten son derece tad alınır.
bendim o. sonra bir şekilde her konserde görünen tayfayla arkadaş oldum. o zamanlar aralarında benden 'hiç kimseyle de konuşmuyor' diye bahsettiklerini öğrendim. ne güzel günlerdi.

edit: bir keresinde de yüzünü hiç görmediğim bi hatunla şarkı boyunca sarılıp sağa sola sallanmıştım. yine aynı gün tanıştığım bi arkadaşa 'güzel miydi lan, görmedim ben' demiştim. güzelmiş.