bugün

yapılması gerekendir. ne bilelim temizmi yaptı üstüne hapşurdumu yani değilmi. evet..
küfran-ı nimet olmaktır.
Madem bütün komşular kötü yapıyor, bu aşureyi güzel yapan kim öyleyse? Boşa gidiyor türlü çeşitli yemişler.
başka evde yapılan şeyi yemeyecek olup aşureyi getireni kırmamak istemekten dolayı gerçekleşen eylem. Ne bileyim ben sümüğünü mü attın içine mi sıçtın.
Çöpe atmıyorum kokuncaya kadar bir yerde bekliyor, sonra koktuğu için atmak zorunda kalıyorum. Nimet israftır fakat yiyemiyorum işte.. Belki bi arkadaşım gelirde ikram ederim ümidi ile bekliyor öyle..
kara kuru bir kadınsa evet. ap- pak bir kadınsa keyifle yenir üstelik.
Aşureyi çöpe atmak ihanettir. Yemeyeceksen bana dokunuyor diyip alma, teşekkür et, çöpe atmak nedir ya. Bu eylemi yapanlar bukalemungillerdendir. Ne komşuya hayır diyim ne de verdiğini yiyim, iyi adam satarlar.
mutlaka alinacagi dusuncesiyle geri ceviremesemde sonucunda mutlaka yaptigimdir. zaten sadece 1 komsum var bana durmadan birseyler itelemeye çalışan. asla yemem. bekletmeden de çöpe dokerim. niye böyle davrandigimi da bilmiyorum. hatirlamadigim bir travmam var herhalde.
yazık günah nimet o ya da gecenin bi saati annemin bana kakaladığı aşureyi dağıttıktan sonra bu entry ile yüzleşmek ağır geldi bilemedim.
bugün 2 tane aldım biraz hayvanlaştım sanırsam. nasıl dökebiliyonuz aq.
aşure derecede ayıp harekettir...