bugün

komünist devlet olmaz; komünist düzen olur. onda da zaten devlet diye bir şey yoktur. bir sosyalist olarak komünizmin "ütopya" olduğu görüşüne katılıyorum. çünkü komünist düzen sosyalizmin cennetidir ve cennet diye de bir şey yoktur.
elbette ütopyadır. çünkü doğaya bakın doğada bile güçlü olanın güçsüz olanı ezdiği bir sistem var. kapitalizm insan doğasına uygundur. bu yüzden kapitalizme tepki olarak doğmuş olan komunizm sadece bir ütopyadır. ama komunizmi kapitalizmin yıkıcı acımasız vahşi etkilerini minumuma indirmek için komunizm kapitalizm ile harmanlamalı. aksi takdirde insanlık bu sistem yüzünden(kapitalizm) 300 400 sene içerisinde dünyayı yok edecek.yoksa kapitalislterin (derebey ağalarının) ben merkeziyetçi açgözlülüğü yüzünden dünya darmadağın bir yer olacak.
En iyi izm erotizm ziken yaranır boşver gitsin.
kapitalizm insanın doğasına en uygun sistemdir.

biz mağaralarda yaşarken de güçlü olan güçsüzü ezerdi, bugün de öyle. modern dünya, alfa erkeği kaslı ve heybetli erkek yerine cüzdanı kalın erkek yaptı o kadar.

yani yok öyle çiçek, böcek.

biz hırslı, bencil, hep bir fazlasını isteyen yaratıklarız. hedeflerimiz kadar anlamlı hayatlarımız.

amaç yoksa yaşamak için bir sebep de yok.
ve ütopyalar her zaman güzeldir.
Peki bunu thomes more'a söyleyebilir misin?
yirmi yıllık ömründen önce ki dönemlerin yaşanmadığını var sayan, hayatın sadece kendi görebildiği çerçevede aktığını düşünen bir insan için evet ütopyadır.
her devrimin başarılı olduğunda ilk olarak kendi çocuklarını yeme gibi bi huyu vardır
komünizm devleti sosyalist bir uygulamayla mesela Almanya 'da Fransa 'da uygulanmaktadır.

Vergisini iyi toplayan - sosyal sistemleri güçlü bi şekilde yürürlükte olan tüm devletler direkt sosyalist anlayış içerisinde bulunan devletlerdir.

Almanya Hollanda Fransa gibi devletler - sosyal sistemleri eski sovyetler birliğindekinden daha sağlam devletlerdir.

Komünizm toplanan verginin eşit şekilde paylaşılmasıyla çok ilgilidir. Bu konunun üstadlarıysa yukarıda saydığım devletlerdir.
Sadece teoride kalmış, komünizm diye çıkılan yolda en fazla sosyalizme kadar gelinebilmiş, teoride mükemmel olmakla birlikte insanın doğasına ters yönetim şekli. insan denen varlıkta ego, bencillik denilen şey oldukça pratikte uygulanması imkansız.
SSCB nin, çin in yada kore nin komünizm ile yönetildiğini söylemek en basit tanımıyla cahillik, komiklik.
Ben komünistim demekle komünizm olmuyor.
Şu anda gerçek komünizm fikrine dünyada en yakın ülke isviçredir ki, onlar bile şu an gerçek sosyalizmi yaşayıp, hala Komünizm den uzaktalar.
kapitalizme karşı sistem.

ezen ve ezilen dengesi değişmedikçe anlamı olmayacaktır.
bunun neresi ütopya ya benim iq 120 atıyorum adamınki 80 ama aynı standart şartlarda bir evde oturuyoruz. çalışsaydık benim daha fazla şeyim olacaktı.

gerçek eşitlik bu değildir, işçiye alın teri kurumadan hakkını veren islam devletidir, hristiyan vatandaşı ile mahkemeye düşüp mahkum olan müslüman yöneticinin olduğu islam devleti.
Komünizm - Sosyalizm ütopik değildir elbet ki kapitalizm in çökmesi durumunda Karl Marx gibi liderler çıkacak ve Sosyalizmi yaşatacaktır.
Şimdi komünizm herkesi eşit şartlar altında kucaklamaktır. kimse yüksek değildir ne ekilirse onu biçmektir ancak böyle bir düzen hiçbir zaman hayata geçmedi. Kim başa geçtiyse kendi çıkarlarını düşündü Rusya da ve çin de. Uzun lafın kısası insanoğlu yapamadı. Karıncalar misali olmalı.
güncel Önemli Başlıklar