bugün

tarihsel bir gerçekliktir. arada bir içim sızlasa da, hakettiklerini düşündüğümden ses etmek istemediğimdir.

ağız burun koymuyorlar o değil..
ülkücülerin faşist damgası yemesiyle sonuçlanır.tektirle uslanmayanın hakkı kötektir.
teke toptan dalındığını gösteren şerefsizce bir davranıştır ülkücüler bazen işin bokunu çıkartıyorlar kusura bakmasınlar...
grup halinde olmadan dövemezler. bunları tek yakaladığın zaman * kaçarlar.

edit: eheh. noldu ya ocaktan çıkıp mı geldiniz. yavrum çay ocağı hemen yanda.
ülkücülerin diğer gruplardan yedikleri dayakların yanısıra kız mevzuarında birbirlerine yüzerli gruplarla daldıklarını düşünürsek ülkücüler totalde daha fazla dayak yemişlerdir. yanlış önermedir.
(bkz: hayallerde yaşıyor bazı ibneler)
komünistlerin taktığı yıldızlı berelerinin, gözlerini kapatması sonucu gerçekleşen olaydır.
normaldir, bere görüş alanını daraltmaktadır.
ankara üniversitesi fen fakültesi kantin bahçesinden bir anı. ülkücüler kantini basmış, afişleri indirmiş, ortalığı dağıtıp gitmişler. bizim pıtırcıklar da olayın ardından toplantı halindeler. yeminler içerek, bir kelimesiyle oynamadan aktarıyorum;

- arkadaşlar önlem almamız lazım, tekrar gelebilirler.
% nasıl yani ne önlemi ?
- gerekirse bıçak falan saklayacağız buralara bi yerlere .
% ne bıçağı yaaa!
$ arkadaşlar, kendimizi savunmamız için gerekebilir.
£ yok abi ben açık konuşuyorum, tırsıyorum abi. ne bıçağı ne kavgası ya!

o an sesli gülememiştim. şimdi aklıma geldi, altıma sıçmak üzereyim. komuşalar duvara vuruyor.

bu da böyle bir anımdı.

sadede gelelim. değişmeyen gerçeklik. bu film böyle gider. solcular dayak yer, sonra dizi setlerinde intikamını alır. en yakışıklı, en karizma, en seksi, en cesur aslan kaplan vs olurlar. ironik olan ise, bu rolleri, o burjuva diye küfrettikleri muhallebi çocukları oynar.
(bkz: #11104123)
sabrinin düzgün orta açamayacağı kadar olağan bir gerçekliktir.
bir nesil olayları konuşarak, tartışarak çözüm arayışlarına gitti ve kaybetti.

bir başka nesil karate, tekvando salonlarında ve bazı binaların alt katlarında çözüm arayışlarına gitti ve kaybetti.

bu iki nesil zaman zaman karşı karşıya geldi, eğitimli olan kalem kırıldı, pratik yapan beden kazandı.

bilemediler aynı bedenlerin zihin savaşlarını kazanamayacağını, aldandılar, kaybettiler.
ülkücü bir gencin dayak yemesi sonucunda yazdığı bir başlığa beziyor sanki.ama şu var ki genelde ülkücüler dövmeyi seviyor başka savunacak şeylere zaman tanımıyorlar.
komünüstlerin yapıcı faşistlerin yıkıcı oldugunu kanıtlayan durumdur genelde. ülkücülerin çözüm olarak dayaga basvurması en büyük cözümsüzlügü yaratır o nedenle.
Hiç bir zaman kendimi komünist ya da başka bişey olarak tanımlamasam da. doğru bir önermedir. Ancak o ülkücülerin tiplerine bakınca aradaki zihniyetten çok zihin farkının olduğunu görmek, ülkücülerin başarısı değil utancı haline geliverir.
ülkücüler zaten "komunistleri" döver, ki öyle bir grup var mı bilmiyorum.

(bkz: okuma yazması olmayan ülkücü)
ülkücülerin ve ülkü ocaklarının aslında bir çete olduğunun göstergesidir. bunların yaptığı siyaset değil magandalıktır. lisede böyle tipler hala ''benim amcam bilmemne ülkü ocağının reyisi olum çıkışta bekle sen'' gibi tehditler yağdırabilmektedirler. varın siz düşünün bu ülkü ocaklarının nasıl işlediğini. içeride bir reis var, herkes onun yanına gelirken saygıdan eğiliyor, elini öpüyor. kısacası ülkü ocakları ağalık sistemi üzerine kurulmuş bir çetedir.

edit: harf.
yok fikir kavgasında bikbikmiş de, yok grup halinde bıdıbıymış da, laf...

sopayı yedikten sonra bahane arayan muhallebi çocuklarının ağlayarak kabul ettiği.
iki tarafın birbirini yemesi , kürtçü - islamcıların malı götürmesi.

(bkz: keriz sürüsü)

(bkz: bulandırma denizi uyandırma kerizi)

(bkz: kürtlerin savunduğu türk islam sentezi)

(bkz: tufa)
köpeklerin sürü halinde dolaşıp saldırmalarından olsa gerek
(bkz: köpekleri salmışlar taşları bağlamışlar)
"ne kadar çoksa da koyunun sürüsü, yeter onlara bozkurtun birisi"
(bkz: ellerimize sağlık)

(bkz: çok pis töverik hacı)
Ülkücülerinde Atatürk'çülerden dayak yemesi bir gerçektir.
Toplar Ocağı Getirir karşına, Kemalist militanlar, TGB üyeleri Militaristliği gerçekden yaşamıştır.TGB'nin olduğu yerde genelde çoğu susar.
kurt olduğunu öne süren çakal sürüsünün marifetidir, zira çakallar fırsatçı olur ve asla yalnız gezmez, yaralı olmayan yada aciz olmayan, kendinden güçlü hiçbir ava saldırdıkları görülmemiştir.
12 eylül öncesi ortamdan söz ediliyorsa, tamamen temelsiz böbürlenmedir.
--spoiler--
komünüstlerin yapıcı faşistlerin yıkıcı oldugunu kanıtlayan durumdur genelde. ülkücülerin çözüm olarak dayaga basvurması en büyük cözümsüzlügü yaratır o nedenle.
--spoiler--

hayır dostum ne alakası var onu anlamadım ya ne yani iki taraf kavga ediyor dayak yiyen yapıcı döven yıkıcı mı oluyor. ilahi azrail.
güncel Önemli Başlıklar