bugün

komünistlerin içine düştüğü en büyük hezeyanlardan bir tanesidir. amaçlarının paranın hakimiyetini yıkmak olduğunu söylerler velakin; kendilerin paranın gücünü o kadar benimsemişlerdirki yapacakları sözde devrimi bile banka soyarak gerçekleştirmeye çalışırlar. yani bi nevi hem paranın gücüne iman ederler hem de garibanın dişinden tırnağından artırdığı üç kuruş paraya göz koyarlar. bir de yeni yetme soyalistler vardır ki tadından yenmez. bu gürühta mc donalds senin burger kıng benim dolaşıp dururlar. sosyalizmide üzerlerinde taşıdıkları nike markalı, che amblemli giyisilerle savunurlar. velhasıl kelam ne yardan ne de serden geçerler.
ayrıca genç burjuva fırlaMALlarının asi gençlik triplerine çok uygun olduğu için kıçında levi's cebinde marlboro ile komunizm yapanlarıda vardır.

tabi o markalı komünist olmak için epey para da lazımdır.
(bkz: gazı alan üsküdarı geçti)
soyulan bankanın; daha sonra para çekmek için gelen müşterilerine, üzgünüz sizin paranızı çaldıkları için işleminizi gerçekleştiremiyoruz dediğini zanneden birinin kafasında harmanladığı sorunsaldır.
solcuyum diyen adam gömlegini kendi sürdüğü tarladaki pamukları yine kendi toplayarak eğirdiği pamuktan kendi yine kendi atölyesinde ürettiği iğne iplikle dikerek elde etmelidir. ayrıca solcu adam bilgisayar kullanmamalı, televizyon izlememeli, mağarada yaşamalıdır. hatta ben o kadar embesil biriyim ki, bir kişi solcuysa işçi de olmamalıdır çünkü işverene hizmet etmektedir. o kadar gerizekalıyım düşün.

şimdi benim ne kadar gerizekalı olduğumu gördün, böylece diğer düşüncelerimi de öğren, müslümanların üretmediği hiçbir şeyi müslümanlar giymemeli kullanmamalıdır. bu durumda müslüman su veya petrol içebilir. yine hiçbir gavur eli değmemiş bilgisayar kullanmalıdır ki en azından windows, linux, mac kullanıldığını var sayarsak tabiki bilgisayar da kullanmamalıdır.

şimdi o derece gerizekalıyım ben bilirsin. aynı şekilde düşünürüm ki, bir türk milliyetçisi, türkiye'de veya orta asya'da üretilmemiş hiçbir şeyi kullanmamalıdır. benim aklım böyle çalışır. bu yüzden mesela bir solcu nike giydi mi, basıveririm yeniyetme sıfatını, kendi embesilliğime bakmadan, yeniyetme deyince birden haklı oluyorum çünkü, mantıksızmış alakasızmış hiç önemli değil, bir sistemin içinde yaşarken, bir insandan bambaşka bir sistemin içinde yaşıyormuş gibi davranmasını isteyebilirim utanmadan, ve bunu yapmazsa basarım yaftayı, yeniyetme diye. tey tey tey.

ayrıca komünistler o kadar para düşkünüdürler ki, patronların hep daha fazla kazanmasını isterler, bu yüzden çok çalışırlar patronları için, ölüm pahasına. grizu patlar ölen para düşkünüdür, tersanede kazalarda ölenler hep çok para düşkünü kişilerdir. o kadar para düşkünüdürler ki, hastane ve eğitim hizmetlerini hep bedava sunarlar, hep para düşkünlüğünden. ben gerizekalıyım demiş miydim?
ülkücü ozan arif öğretmen okulundayken solcuların genelde hali vakti yerinde ailelerin çocukları,ülkücülerin fakir ailelerin çocukları olduklarını söylemişdi. geçen zamana rağmen hala aşağı yukarı böyle.
(bkz: http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?id=16740321)

(bkz: uludağ sözlük yazarlığı)
(bkz: ne hale geldi)
(bkz: artık ensenizdeyim)
(bkz: yok öyle iki cümle kırpıp copy paste)
(bkz: yerim sizin üçüncü sınıf troll kaleminizi)

tanım: parayla işleyen bir sistemin çiçeklerle değiştirilmeyecek olmasından kaynaklanır.
(bkz: komüniste laf sokayım derken sıçma sorunsalı)
*
(bkz: kahrol düşmen al sana bombe)
Zekaca kıt olduğunu düşündüğüm kardeşinin öğrenim kredisine el koyanı vardır içlerinde.
öyle olsalardı kapitalist olurlardı. saçmalamanın manası yok.