bugün

sahibiniz ingilizler bakın ne diyor. hani çoğunuz zengin, piç patron olsanız bu nefretinizi anlarım da sizin eşek gibi sömürülmenizin önüne geçmeye çalışanlar için bu nefretinizin tasmalı köpek olmanızdan, medyanın oyuncağı haline gelmiş olmanızdan başka bir mantıklı açıklaması yok. (bkz: marksizm yeniden yükselebilir)
edit: 15 yaşındaki ergen youtuberlardan öğrendikleri patates esprisi komünizme karşı tek argümanı olan mallar da gelmiş olduğuna göre tamamız. lan çok zor değil yeminle sadece 60 sayfalık manifestoyu okusanız kendinizden utanırsınız. okuyun düzgün argümanlar üretin canlarım. bak ülkede patates varsa patates yersin. ha yok efendiler pizza yesin fakirler ölsün diyorsan o senin yavşaklığın.
görsel
Komunistlere karşı olmayı, komunizmi sevmemeyi anlarım da nazilerden medet ummak da neyin nesidir arkadaş? Kelin merhemi olsa başına sürer. elin neyi ile gerdege girmekti o?
Özde Alman ulusunu yükseltmeyi amaçlayan, digerlerini hakir gören düşünce akımı ile bir Türk’ün gurur duyması kadar komik bir şey yok. Bu arada, Almanlıktan aldığım tadı hicbir seyden almadım ama durum bu.
Yurdum ergenleri de gamalı haç paylaşır, bildiği birkaç Almanca kelimeyi araya sıkıştırır, mein fuhrer der durur. Zamane Almanya’sında olsaydınız, siz istiyor nazizm, biz size vermek auschwitz diyeceklerdi. Ağlaya ağlaya tövbe dileyecektiniz. Gerçi gulag da olabilir. şimdi sovyetlerin günahını almayalım, onlar da iyi çalışmışlar kendi çaplarında.

Bari sosyalizm sonrasına kalabilmiş karşıt fikirlerden dem vursaydınız. Örn;
(bkz: america fuck yeah)
Orijinal komünistlerin sadece patates yiyip patates sıçması.
görsel
Komünistim ama güldüm.