bugün

öyle demese de aylarca bulaşık yıkamaktan elleri morarmış biri ictimada komutana isyan etti, haklısın diyip yerini değiştirdi.

kıdemli başçavuştu komutan.
komutanın erin eline vermesiyle sonuçlanacak olaydır. pimi çekilmiş el bombasını tabii.
bir süre totosunun üzerine oturamaz.
sabah istikhakı olarak yürek yemiş erdir.

uzman çavuşa derse bir nebze. subay grubundan bir rütbeye söylerse götünden şırıngayla kan çekerler.
Daha fazla er olarak kalma ihtimali benim huzura kavuşma ihtimalimden daha yüksektir.
demeyip alternatif yollar denemelidir. askerlik yaparken üstelik alakam bile olmayan bir astsubay bana vergi iadelerini yaptırmaya kalkmıştı. itiraz etmedim, ama bir şekilde konuyu gargaraya getirip yapmamıştım en sonunda.
askerliğinin birkaç günü hizmetçi kıyafeti ile geçecek olan askerdir. tabi hangi komutana söylediği ile alakalı çokça. normal astsubay uzman gibi komutan ise tokadı yer oturursun. bölük astsubayına dersen pis işler kitlenir uzunca bir süre. bölük komutanına dersen kum torbası olarak kullanılırsın uzunca bir süre. tabur veya alay komutanına dersen tanımda dediğim gibi olabilir. askerliğin amacı hizmet etmek zaten bizim zamanımızda 18 şimdikiler 12 ay sanırım bu süre zarfında özlük haklarını unutacaksın ki rahat edesin. rütbeliler için askerin çok önemi yok adamların hayatı askerlik zaten sen gelirsin gidersin senin gibi binlercesi gelir gider. o yüzden gitmemiş olanlara tavsiyem orada kendinizi çok önemli falan zannetmeyin ne kadar kalifiye olursanız olun.
Sen bu milletin hizmetçisisin bende milletin temsilcisiyim yani dolaylı yoldan öylesin diye cevap verilecek cümle tabiii komutanlarınız size cevap verecek kadar sizi önemser mi bilmiyorum.
güncel Önemli Başlıklar