1. 1.
  muhtemelen bölük ile beraber sürünecek olan erdir.
  #37747807 :)
 2. 2.
  Sen bu milletin hizmetçisisin bende milletin temsilcisiyim yani dolaylı yoldan öylesin diye cevap verilecek cümle tabiii komutanlarınız size cevap verecek kadar sizi önemser mi bilmiyorum.
  #37747815 :)
 3. 3.
  askerliğinin birkaç günü hizmetçi kıyafeti ile geçecek olan askerdir. tabi hangi komutana söylediği ile alakalı çokça. normal astsubay uzman gibi komutan ise tokadı yer oturursun. bölük astsubayına dersen pis işler kitlenir uzunca bir süre. bölük komutanına dersen kum torbası olarak kullanılırsın uzunca bir süre. tabur veya alay komutanına dersen tanımda dediğim gibi olabilir. askerliğin amacı hizmet etmek zaten bizim zamanımızda 18 şimdikiler 12 ay sanırım bu süre zarfında özlük haklarını unutacaksın ki rahat edesin. rütbeliler için askerin çok önemi yok adamların hayatı askerlik zaten sen gelirsin gidersin senin gibi binlercesi gelir gider. o yüzden gitmemiş olanlara tavsiyem orada kendinizi çok önemli falan zannetmeyin ne kadar kalifiye olursanız olun.
  #37747823 :)
 4. 4.
  demeyip alternatif yollar denemelidir. askerlik yaparken üstelik alakam bile olmayan bir astsubay bana vergi iadelerini yaptırmaya kalkmıştı. itiraz etmedim, ama bir şekilde konuyu gargaraya getirip yapmamıştım en sonunda.
  #37747843 :)
 5. 5.
  Şöyle bir fıkra var: bir adam bir kadını gelin olarak bir eve getirir ancak bakar ki kayınpederi de onunla ilişkiye girmeye başlar.gelin ise şöyle teselli bulur."biz bu eve gelin gelmişiz artık ha kendisi ha babası."
  Yani sonuç olarak sen askere gittikten sonra ha komutan ha vazife yap gitsin bir de bunu dert edip kendini strese sokma.
  #37747875 :)
 6. 6.
  Daha fazla er olarak kalma ihtimali benim huzura kavuşma ihtimalimden daha yüksektir.
  #37747884 :)
 7. 7.
  kışlaya ilk girdiğiniz dakikadan itibaren önünüze onlarca kağıt parçasını koyuyorlar ve ne olduğunu bilmeden imzalıyorsunuz . bunların içinde emir komuta zincirine harfiyen uyacağınızı taahhüt ediyorsunuz . ve buna benzer onlarca resmi belge .yani bu sözü söylediğinizde ıslak imzanızın olduğu belgeyi şak diye önünüze koyarlar .
  #37747901 :)