bugün

Lan arkadaş hiç kimsede komutan yetiştirecek okulu olmayan ordu olur mu demiyor!
Mevcut komutanlar emekli olunca orduyu kim komuta edecek demiyor !
Harp Okulları yeniden mi açılıyor? 2017'de askeri liseler açılacak mı ?

Kapatılan Harp Okulları hakkındaki soru işaretleri devam ederken yine bir KHK ile bu soruna çözüm getirildi.

Askeri lise ve Harp okulları için son dakika haberi geldi! 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası Harp okulları Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kapatılmıştı. Mevcut öğrenciler farklı okullara gönderilmişti. ilk KHK ile kapatılan liselerin tekrar açılmasına karar verildi. Harp okulları Milli Savunma Üniversitesi'ne bağlı olarak yeniden açılacak.

EĞiTiM NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Hava, deniz ve karada eğitim Şubat 2017'de başlayacak. Tüm lise mezunları harp okullarına başvurabilecek. Alımlar sınavla yapılacak. Üniversite öğrencileri de yatay geçiş yaparak eğitimlerine devam edebilecek.

Ajansların konu ile ilgili haberi şu şekilde:

Son Kanun Hükmünde Kararname'de yer alan karara göre, okullar Milli Savunma Üniversitesi'ne bağlanacak. Hava, Deniz ve Kara'da eğitim Şubat 2017'de başlayacak.

200 KONTENJAN iÇiN 4 BiN BAŞVURU YAPILDI

Milli Savunma Bakanlığı'ndan alınan bilgiye göre Hava Harp Okulu'na diğer üniversitelerin 3.sınıfından yatay geçişle öğrenci alımı duyurusuna çok sayıda başvuru geldi. Hava Harp Okulu, 2.sınıfına alınacak 200 öğrenci için 4000'in üzerinde başvuru yapıldığı bildirildi. Bakanlık, sözkonusu başvurularla ilgili olarak mülakatların da sürdüğünü açıkladı.

http://mobile.tgrthaber.c...i-son-dakika-haber-149770