1. ?.
  salaktır. insanların kömür dağıtılmasına muhtaç olmadığı bir düzen isteyecek kadar salaktır. devletin kaynaklarının bir parti tarafından kullanılmasına isyan edecek kadar salaktır.
  16 -8 ... guzunamca
 2. ?.
  (bkz: sadaka kulturu)
  3 ... xargn
 3. ?.
  kömür dağıtılmasına değil insanların kömüre dahi muhtaç bırakılmasına kızan solcudur o.
  11 -4 ... bagdagul
 4. ?.
  insanların dilenci yerine konulmasına ses çıkaran solcudur. "sadaka bizim kültürümüzde var" diyen bir başbakanın olduğu ülkede gerçek paylaşımın ne demek olduğunu iyi bilir.
  5 -3 ... tarzan ince dallarda
 5. ?.
  sosyal devletin görevlerini yadsımayan,bunun bir çıkar aracı olarak kullanılmasına karşı çıkan bilinçli ve sorumluluk sahibi kişidir.ve bilir ki bu kömürün parası da yine onun ödediği vergilerden karşılanmaktadır.adı geçen hükümetin, her kesime sevimli görünme telaşesiyle akdeniz plajlarında şemsiye dağıtması gibi sıradışı bir ilke imza atması da bu planlı siyasetin bir parçasıdır.bunun sosyal devlet adıyla yapılması komik,acınası bi durumdur.ayrıca dünyanin hiçbir sosyal devletinde çeyrek altın ve çamaşır makinası dağıtma gibi bir hayırseverlik de gözlemlenmemiştir.
  6 ... yesilkurbaka
 6. ?.
  muhtemelen doğalgaz dağıtılsa sesi çıkmayacak elit kişidir. biz kömür kullanmıyoruz hesabı.
  4 -4 ... aagresifbayan
 7. ?.
  bir ülkenin yaşam standardının 3-5 yılda yükseltilemeyeceğini ve bu süre zarfında insanların soğukta üşümemesi gerektiğini bilmeyen-bilmek istemeyen zengin solcudur. sonuçta tok açın halinden anlamaz.
  3 -3 ... tu kaka bana
 8. ?.
  bir ülkenin , kendisini iktidarda istemeyen vatandaşının verdiği vergiyi, oy kullanmak için harcaması durumudur. Verdikleri kömür de bi boka benzese, en rezaletini verip, zaten küresel krizle uğraşan milletin havasını zehirliyorlar. Bi de kömürü aldıkları yer yine kendi adamları olunca işler iyicene, memlektei yöneten köy ağası ve sülalesine dönüyor.
  4 -2 ... bard of hell
 9. ?.
  balık verme, tutmayı öğret düşüncesini benimsemiş eşitlik yanlısı arkadaş. ( kömürün kendisine verilmesi durumunda tepkisi merak edilecek arkadaş.)
  2 -2 ... nilll
 10. ?.
  yazarların olayı hiç ama hiç anlamamış olduklarını gösteren durumla karşı karşıyayız..burda mevzu bahis kişinin karşı çıktığı, bir eylem değil bir durumdur.. aklı başında her homo sapiens, zengini daha zengin, yoksulu ise ser sefil bırakan bu ekonomik sistem ve düzenin maşası olan ve hele ki bunun üzerine din tüccarlığına soyunan partilerin -eşşeği kaybettirip buldurarak sevindirmesi misali- gelir dağılımındaki %20 lik bölümü paylaşan ülkenin %80'ine sadaka kültürünü aşılamasına ve dahi aslında bu ülkenin %80'ini aşağılamasına tepki gösterir ve bu duruma mahkum bırakılmaya neden olan sistemi ve düzeni eleştirir. kaldı ki bahsedilen parti hakkında tartışmaya bile gerek duymamaktayımdır, türkiye cumhuriyeti tarihinin en bilgisiz ve dünya düzeninden bihaber bir genel başkana sahip bir parti..türkiye cumhuriyeti devletinin kadro ve kurumları hiç bir zaman bu kadar islami yobazlaşmaya uğramamıştır..

  (bkz: tehlikenin farkında mısınız)*
  4 -2 ... nobran ne ya