bugün

(bkz: komünizmi allahsızlık olarak görmek)
doğruyu yapan insandır. komünizmde stalin döneminden kişiye tapma anlayışı empoze edilmeye çalışılmıştır.stalinden önce ve sonra da ateizm halklara aşılanmıştır.zira halkların kardeşliği adı altında marx ın istediği işçilerin birleşimi dinin varlığında zor olacaktır. buna göre din ortadan kaldırılmalıdır. komünizmin temelinde ateizm vardır.gerçek komünist ateisttir. *
akp' ye oy vermeyi dindarlık sananlardan pek bir farkı olmayan insandır.
haklıdır. bir de islamiyetle komünizmi bağdaştırmaya çalışan insan vardır. o maldır.
komunizm her türlü inancı yok sayar ancak kişinin haklarına ve inançlarına saygı duyar kişi inancını ve ibadetini yaşamakta özgürdür. bu ikilem sadece o kişiyi bağlar komunist olmak insanı dinsiz yapmaz. kısacası komunizmi dinsizlik sanan insan küçük kafasında büyük projeler kurmaya çalışan insandır ciddiye alınmaya değmez.
Komünizmin dinle ilgilenmediğini bilmeyenlerin hayallerindeki komünist ideasıdır. Bunun gibi üretim araçlarının halkın elinde olmasını evine gelen misafirin karısını , kızını alıp götürebileceğini de düşünmüştür bu zihniyet.* Din toplum içerinde belirleyici bir özellik taşımaz ve kişinin özel hayatı olan bir inanç sistemi topluma mal edilemez. Ha biz örgütlenip cümbür cemaat ibadet edeceğiz dersen kaynaklarını da kendin yaratmak zorundasın . Kimse sana bütçe ayırmak zorunda filan değildir . Eğitimde din öğretiminin yeri yoktur. Ve şu kolpa solcuların unuttuğu bir ilke olarak laiklik marksizmin bir ilkesi asla olamaz. Olmamıştır da. Burdan şu anlaşılmasın insanlar üretim sürecini , kollektif üretimi ve eşit üretim , adil paylaşımı cemaat kalıpları içerisine hapsedip , malı gani gani götürmeye teşebbüs ederken kimse müdahale etmeyecek. Burada dini özgürlükler bilimsel sosyalizmin temel ilkelerini ezip geçmedikten sonra gani gani yaşatılabilir. aNCAK HiÇ BiR DiN TEKELLEŞiP DE ÜRETiM SÜRECiNi VE PAYLAŞIM OLGUSUNU DiN ÜZERiNDEN AYRICAIKLAR ELDE ETMEYE KALKIŞIP DA KENDiSiNi HiYERARŞiK BiR YAPI OLARAK DAYATAMAZ. yAPARSA DA kafasını kırarlar.
(bkz: Sosyalizm ve din)
demokrat parti ve amerika birlesik devletleri tarafindan kurulmus olan turk gladyo'sunun propagandalarina , kayitsiz sartsiz inanmis vatan evladidir.

yaziktir, acinasizdir ama gelin gorunki, bu insanlari aydinlatmaya calismak yerine, nisantasi'ndan ahkam kesip, atip tutan sozde* solcular'a gore daha saygi duyulasidir.

birisi cahildir, otekisi icin soz bile bulamiyorum.
doğru bilen kişidir.
aksini iddia eden komunizmin babası lenin-marx vb. kişilerden habersiz, inandığı-savunduğu şeyin ne olduğunu bilmeyen cahil ve de ayrıyeten kazmanın tekidir.

not: arkadaşım komunizmi savunacağım diye biyerlerini yırtacağına bir zahmet islamiyeti'de bi araştırıver azcıkın. komunizm'de savunduğun şeylerin birçoğu islamiyet'de değişik isimlerde mevcut.
a kas kafalım. **
bonus: * (bkz: gül gül öldük)

unutmadan; (bkz: çayları tazele yeğenim)

büdüt: he anasını satayım, sen eksileyince marx'ın ünlü sözü değişti
"din toplumların ekmeği suyudur" oldu.

şş. biraz daha eksilersen marx yattığı yerden kalkıp müslüman olucakmış.
(bkz: akıl fikir)
(bkz: tövbe tövbe)
bir yere kadar haklı olabilecek insandır. komünist bir insanda sağlam bir tanrı inancı olabilir, inanırken din başlığı altına girmeye gerek görmüyordur.
bir fikrin savunucusu dinsiz diye fikirde dinsiz olmak zorunda değildir. aslında dikkat edilmesi gereken ortak noktalarıdır. din de kominizm de eşitliği savunmaktadır.
dinini gerektiği gibi yaşayan insanlara yobaz yaftsını yapıştıran ile aynı derecede oksijen tüketen insandır.
(bkz: kısasa kısas be anam)
Mükemmelliğe ulaşmış komunizmin din boyutunu anlamış insandır. Tebrik edilesidir. Evet komünizm salt ateizmdir. Dinle , dindarlıkla , laiklikle işi olmaz. Ateizm ve bilimsel materyalizmi klavuzu yapmıştır. Ve bunları kanıtlamak için mistik güçlere gerek duymaz. Zira her şey doğada ve tarihsel birikim sürecinde evrimsel açıdan kanıtlanabilen olgulardır.

iddia ediyorum aynı şekilde kendine komünist diyen ve ateistleri taşlayacak potansiyelde içlerinde dinci gericiliğin tohumlarını gizliden barındıran salak yoldaşlarımız da mevcuttur.