1. 1.
  Çin'in ekonomik anlamda sol veyahut komünist falan olmadığı, tam aksine kapitalizmin köküne kadar yaşandığı, bir memleket olması sebebi ile bunda bir sıkıntı yoktur. Sıkıntı ise, Çinlilerin bizim en eski düşmanlarımızdan olup, şu an dahi Türkistan üzerinde emperyalist ameller gütmesidir.
  Ama kendi düşen ağlamaz, boğulan adam su üstündeki çırpıya tutunarak hayatta kalmaya çalışır. Acizlik içinde, devlet erbabı kurtuluşu ABD ve Batı'da bulamayınca bu sefer Çin ve Rus'ta aramaya yönelmiştir.
  6 -2 ... azmhyr
 2. 2.
  Çin komünisttir. Kumanda modeli var işte bildiğimiz devlet kurumlara bir şey dediği an özelmiş şuymuş buymuş sökmez uygulanır. Şimdi bankaya faiz oranı atıyorum 2 olacak derse bankalar uygulamak zorundadır.

  Hangi kapitalist ekonomide bankaya müdahale edebilirsin? Komünizm tek tipli değildir alıp her şeyi devlete vereceksin diye bir şey yok illa.

  Bugün Rusya ve Çin'i kovalıyor ülkemiz. Haliyle bir zamanlar Rusya'ya söven Amerikancı milliyetçi tayfa şimdi en ala komünist olucaktır diye düşünüyorum.
  2 -1 ... keyf kahyasi
 3. 3.
  hangi komünist ülkede, sorması ayıptır, kapitalist ülkeden insanlar gelip senin ülkendeki iş gücü ile kendi ülkelerinin mallarını üretebiliyor?
  Bankaya müdahale edebiliyor olmaları bir şey değiştirmez, hatırlayanlar olacaktır, 2008 krizinde ABD'nin nasıl bankaları batmaktan kurtardığını. Direk devlet müdahalesi gerektiği zaman tüm sözüm ona kapitalist ülkelerde vardır.
  işin garibi de burada milliyetçi tayfaya amerikancı falan diyen arkadaşlar var, ama ülkemizdeki solcuların hepsi ABD destekli sözüm ona, rojava devrimine gönülden destek veriyorlar. Ne iş? Tabii komünsitler için tutarlılık gibi bir konu asla söz konusu değildir. Bir kalemde geçmişi silip sovyetler birliğini inkar eden komünistler gördüm.
  2 ... azmhyr
 4. 4.
  biz türk milliyetçisi camia olarak her daim Turan ve milliyetçi türkiye dedik. ne natocu olduk, ne de amerikancı. ne de sovyetler birliğinin türkiye'yi işgal edip, komünizm karşıtlarını devrim mahkemelerinde yargılayıp asacağını böyle böbürlene böbürlene anlatmadık. kıbrıs'ta can veren kandaşlarımıza makaryos denilen papaz sovyet destekli diye köstek olmadığımız gibi, aynı zamanda sovyetler birliğinde türlü zulümlere maruz kalan kandaşlarımız için sessiz kalmadık. tabii bunların kızıl dansözler açısından bir değeri yoktur. onlar açısından zaten dünya iki kutupludur, onlardan değilsen zaten ya natocusun, ya nazisin, ya faşistsin. kızılların lafına karşılık vermek bile hatadır.

  80 ihtilali, kızılların türkiye'de yarattığı terör ortamının doğal bir sonucudur. madem işin o hadde gelmesini istemiyorlardı, neden gidip silaha sarıldılar? proleterya devrimi tutmayınca, türk içşisi kendilerine karşı düşmanca bir tavır takındığında, neden gidip azınlıklara oynayarak pkk gibi bir belayı başımıza sardılar? tabii ki kızıllar bunlara cevap vermeyecektir, pkk'yı inkar edecektir, zira fraksiyonlaşmanın mantığı da budur.
  1 -1 ... azmhyr
 5. 5.
  Çin'in hala komünist olduğunu düşünüyor olanların var olmasi ironik bile değil saçma bir düşünce. Ayan beyan kapitalist olduğunu icraatları ve politikalarını izleyerek görebilecekken komünist demeniz... Durum siyasi düşünceye değil siyasi kutup başları arasında denge politikası izlemek ve yaltaklanmakla ilgili.
  ... parasiz napolyon
 6. 6.
  türkiye'nin veyahut AKp iktidarının yozlaşmış olması, dün o dediğine bugün sürtünmesi, dün fetoya selam çakıp bugün anasına küfretmesi, bunların hiç birisi 80 öncesi (ve sonrası) kızıllar ile savaş veren ağabeylerimizi, Yusuf akçura'dan ziya gökalp'e, ziya gökalp'ten atatürk'e, atatürk'ten de bugünde gelen kutlu davamız yolunda canını vermeye hazır olan hiç bir kardeşimizi bağlamamaktadır. biz kimsenin piyonu falan değiliz, hiç bir zaman olmadık, hiç bir zaman da olmayacağız. yusuf ziya arpacık'ın dediği gibi "bizi millet kullandı, millete canımız feda, millet bizi kullansın diye biz hazırız, varız, milletin fedaisiyiz biz, derin devletin değil, derin milletin fedaisiyiz."

  bizi kimse kendisi ile karıştırmasın, burada sürtünenler, sırtını türk milleti dışında başka her yere dayayanlar varsa, onlar biz değiliz, olmadık, olmayacağız.
  ... azmhyr
 7. 7.
  deli konuşuyor susun. çin tam da kapitalizmin göbeğinde. ne komünizm mi? ergenler.
  ... seruven44
 8. 8.
  ülkenin batışını amerikan kapitalizmine bağlayarak tipik akp seçmeninden pek bir farkı olmadığını gösteren kızıl arkadaşlara soruyorm. türkiye battı, kore ya da japonya niye batmadı? işi gücü suçu başka bir yerde aramak olan kızılların, yeşillerden hiç bir farkı olmadığını yıllardır söylüyoruz. ama kabahatli miyiz? evet, millet olarak hata yaptık, liderlerimiz hatalar yaptılar, ve bu hatalar sonucunda ne düzgün bir şekilde sanayileşebildik, ne de tarımda modernizasyona gidebildik. ikinci dünya savaşından yıkık bir şekilde çıkmış olan almanya ve japonya sırtını doğrultup, büyüyebilmişken, biz yerimizde saydıysak, sorunu abd'de mi, kendimizde mi aramalıyız?
  tabii kızıllar bu sözlerimi dönüp dolaştırıp ülkücülerin nasıl amerikancı olduğuna getirecek, gerçekleri kabullenmek istemeyecektir.
  sonuçlar sadece bizim ya da ak partinin eserimiz değil, hepimizin eseridir, buna bağlı olarak, hepimizin ortak çektiği bir cefadır.
  Bırakın bu ayakları. türkiye de ak parti gibi avam bir parti başa gelip, memleketi bu yola sürükledi ise, bunu tek başına yapmadı.
  1 ... azmhyr
 9. 9.
  iki gün önce çok sevdiğiniz küfürbaz yazarınız (antiemperyalist takılır her ortamda) abd'Ye sürtünüyordu ama sesiniz çıkmıyordu.
  ... masklavi
 10. 10.
  dün de vay benim uygur kardeşim diyordu.

  şu akabenin en imrendiğim tarafı

  balık gibi

  omurga falan yok

  elastik

  her an 360 derece dönebilir.

  yarın çin le takışsalar

  hikayede hazır

  benüü çekürge gandurduuuuuu.
  ... timur cengiz hulagu