1. 1.
  uyguladıkları yaptırımlar ve ideolojilerin beslenme kaynağı yönünden ikiz kardeş benzerliğine sahip ideolojilerdir.

  çin kominist rejimi dolayısıyla halk grupları arasında uçurumlar oluşmuştur.
  suudi arabistan ya da malezya' da ise şeriat yönetimi dolayısıyla halk kesimleri arasında uçurumlar oluşmuştur.

  her iki ideolojide halkı köleleştirmeye ve yoksulluğa itmektedir. şeriat yönetimi ile kominist yönetiminin uyguladığı yaptırımlar halka zarar veren ve işkence boyutlarındaki yaptırımlardır. bugün kominist sistemden kalma çin' de ve suudi arabistan' daki cezalar işkenceye dayanmaktadır.

  şeriat yönetimi halkı dini kullanarak sömürmeye çalışır. kominist rejiminde ise liderlere ilah gibi tapılır. liderlerin her söylediği kesin hükümmüş gibi kabul edilir.

  bugün kominist sistemden kalma çin' de tuğla işcileri aylık 45 dolara çalışırken yine suudi arabistan' daki işciler aylık 25-30 dolara geçinmeye çalışmaktadır.
  -5 ... carlott
 2. 2.
  (bkz: ne faşizm ne komunizm yaşasın erotizm)
  ... zayi
 3. 3.
  buz gibi bir kapitalist devlet olan çin'e komünist demek önermeyi sakat doğmuş bir çocuğa çevirmiştir. maalesef böyle, komünizm'e dair bilgiler 2.sınıf ekonomi öğrencisi seviyesinde kaldıkça bu sakat doğan çocuklardan daha çok yumurtlanacak.
  7 ... kisil
 4. 4.
  komünizm'i adam gibi okumuş herkesin diyalektik materyalizm'den haberi vardır. komünizm felsefesinin yanında şeriat felsefesi * bol sulu cacık gibi kalır.

  ha, sevgili canciğer. ben komünizm'i sadece uygulamalarıyla sınırlı tutuyorum, komünizm diyince sadece sscb'yi ve çin'i düşünüyorum dersen, kafana kaldırım taşı atarım haberin olsun.
  (bkz: diyalektik materyalizm)
  (bkz: yeni başlayanlar için komünizm)
  2 ... kacak dovusen ayi
 5. 5.
  habil ile kabil'in kardeşliği gibi bişey olsa gerek. ha bi de, haberleri izleyemeyen 90 sonrası doğumlu küçük kardeşler için bi daha belirtelim, çin çok önce kapitalist ekonomiye (bkz: karma ekonomi) geçtiğini resmi olarak ilan etti a canlar. komünizm'i geçtim, sosyalizm bile yok orda, onu geç sosyal hukuk devleti kavramı bile fersah fersah uzakta adamlardan. bu nedenle hepbirlikte tekrar ediyoruz;

  (bkz: çok çalışmam gerek anne çok)
  (bkz: bilmemek değil öğrenmemek ayıp)
  (bkz: öyle bir söz söyleki seni adam sansınlar, söz söylemesini bilmiyorsan sükut eyle adamdan saysınlar)
  2 -1 ... zedx
 6. 6.
  Okuduğu okulun sıralarında dirsek çürütmek yerine kampüsteki meşe ağaçlarına kalp çizenlerin kurgulayabileceği kardeşlik.
  2 ... pecos kid
 7. 7.
  bilumum gomünistin okulda türban serbest olunca biz de istediğimizi giyeceğiz, bunlar dini özgürlüklerini iddia ettikçe ve tabuları yıktıkça biz de söyleyemediklerimizi daha rahat söyleyeceğiz sanrılarına düştüğü için kurmaya çalıştığı kardeşliktir.

  ilkokul ikinci sınıf bilgisi mi bilmem ama canı gönülden olmasa da bir kardeşlik kurmaya çalıştıkları gözle görülür bir gerçek. ha ben ilkokula gidiyorsam bazıları kör demektir. istanbul üniversitesi önündeki erkek gomünistlerin türban takarak onlara destek verdiğini, odtülü gomünlerin türban için yürüdüğünü...

  tabi bir ihtimal daha var, onar gerçek komünist değiller, komünizmi anlayamışlar diyebilirsiniz, hani dini öğelerin afyon olma meselesini sindirememişler de diyebilirsiniz, ama yok yok bence onlar mevcut rejim bir yıkılsın nasıl olsa mollalar evlerine, camilerine dönerler diye düşünen saf iranlılar gibidir.

  yani yok ortada bir kardeşlik, ama iki tarafta birbirinin sırtından vurmadan önce ortak düşmanlarını sırtından vurmayı seçmşlerdir, içten olmasa da bir kardeşlik durumudur yani...

  ilkokul ikinci sınıf bilgisiyle ancak bu kadar kardeşlerim, beraber büyüyelim* bu yollarda...
  2 -2 ... hayirli1i
 8. 8.
  Dünyada hiç uygulanmamış düşünceyi(komünizm), şeriatla kıyaslamak zırvalıktan başka birşey değildir. *
  1 -2 ... east7894
 9. 9.
  benzer sayılabilir.

  (bkz: islami sosyalizm)
  (bkz: islam ve sosyalizm)
  -1 ... hicbirseygorundugugibidegildir
 10. 10.
  isim ve bir kaç farklılık dışında (islamiyette sınıf ayrımı vardır özünde olmasada ) aynıdır.aynı despot yöntemler barındırır her ikiside.
  -2 ... jaspe