1. 1.
  söz konusu malum amaçlı grubun karakterlerini ortaya bir güzel çıkarmasına vesile olan, iğrenç, kabul edilemez bir olaydır.

  --spoiler--
  istanbul Aydın Üniversitesi'nde Türkiye Komünist Partisi üyesi bir grubun sözlü ve fiilî saldırısına uğrayan Nagihan Yılmaz, başı açık arkadaşlarının kendisini kurtardıktan sonra teselli ettiğini söyledi.
  --spoiler--

  --spoiler--
  Özgürlük karşıtlarının 'üniversitelere başörtülü öğrencilerin alınmaması' yönünde başlattığı saldırgan eylemler devam ediyor. Özellikle Komünist Partili bazı gençlerin organize ettiği eylemlerde başörtülü öğrenciler, hakaret ve tacizlere maruz kalıyor.

  Bu olaylardan biri istanbul Aydın Üniversitesi'nde yaşandı. Üniversite içinde hiç tanımadığı insanların tacizine uğrayan 20 yaşındaki Nagihan Yılmaz'a yapılanlar, 1957 yılında Amerika'da zenci olduğu için üniversiteye alınmayan Elizabeth Eckford'un yaşadıklarını hatırlattı.

  Eckford da Yılmaz gibi okuluna girmeye çalışırken beyaz öğrencilerin tacizine uğramış ve yaşadıkları nedeniyle siyahî öğrencilerin mücadelesine sembol olmuştu. "Bana hakaret edenler, okulun öğrencileri değildi." diyen Yılmaz, yaşadıklarından sonra saatlerce ağlamış. Talihsiz öğrenciyi grubun elinden başı açık arkadaşları kurtarmış.
  --spoiler--

  http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=658796
  16 -37 ... drnirvana
 2. 2.
  komünistlerin iğrençliğini gösteren olaydır.
  15 -32 ... nahil
 3. 3.
  (bkz: alternatif zaman yalanları)
  (bkz: saçı uzun erkeğe saldıran iğrenç ülkücüler)
  (bkz: namaz kılmayan insana saldıran iğrenç yobazlar)
  (bkz: faşist ve yobaz karışımı zaman)
  6 -3 ... i belong to che
 4. 4.
  bazı entel dangozların ,kendilerini aydın sanan angutların ,üstüne üslük bir ton okuyupta adam olamamış özgürlük yoksunlarının insanları kutuplaştırmasının sonucunda oluşturduğu, bunun ödülü olarakta kıçlarına hakiki hint kınası yakmalarının zamanın geldiğini gösteren örnek bir olay.
  14 -11 ... smurfs
 5. 5.
  star ve zaman gibi provakatör gazetelerin yalanları artık en üst noktasına varmıştır. tkp'nin aydın üniversitesindeki olaylarla bir alakası olmadığı gibi,* bu gazeteler türkiye komünist parti'li öğrencileri açık hedef olarak göstererek yalan söylüyorlar.

  boşa konuşuyorum. düzenin adamlarının ağzından kopükler çıkarak bir grup gence saldırıyor. neden korkuyorlar? arkalarından bunca rüzgar eserken neden korkuylar? sanırım kendileri de nasıl bir oyun içinde olduklarını biliyorlar. sis perdesinin dağılmasından ölesiye korkuyorlar ve yalana başvuruyorlar. ünlü bir sözle cevap verelim onlara: "tarhi bizi aklayacaktır."
  19 -21 ... kisil
 6. 6.
  kominizmi din karşıtı gibi göstermek amacıyla başka bir grup tarafıdan yapılmış bir saldırdır.
  eğer bunu yapan kominist ise kominizmi anlamamış demktir.
  12 -6 ... venus
 7. 7.
  söz konusu haber akşam gazatesi'nde de yayınlanmıştır. cumhuriyet gazetesi'nin yayınlamasını beklemiyorduk zaten. yapılan yorumlar da bu grubu savunan bireylerin bulunduğu inanılmaz inanç boşluğunun nasıl iğrenç bir kine dönüşebileceğini de bizlere gösteriyor. dikkatli olmak lazım.
  8 -18 ... drnirvana
 8. 8.
  günü kurtarmak adına yapılan değişiklik sonucunda olayın ne denli vahim olduğunun belgesidir.. ileride görünen portre budur ya da gruplaşma başladıktan sonra tam tersi olacabilir ki olacaktır..

  (bkz: türbanlı bir grubun komunist kıza saldırısı)
  1 -3 ... emrah potter
 9. 9.
  gerçekliğinin sorgulanması gereken olaydır. hürriyet yapınca provasyon, zaman yapınca gerçek olacak diye bir koşul yoktur. gerçekliğini temel alacak olursak; türkiye'de bir adım dahi atılamadığının kanıtıdır. manasız bir şekilde sürekli insanlar kutuplaştırılmaktadır. bunu yapanlar vatan hainidir ve bu vatan hainleri nasıl seçilmiştir anlamak mümkün değil.
  bugün türbanlıya saldırıldı, yarın başı açık, etekli bir kıza saldırı olacak belki daha da fazla olacak. neden? çünkü geçmişinden ders almayan, seçmeyi bilmeyen, sömürüye izin veren bir milletiz. yıllardır bir arpa boyu yol alamamışız.

  bu arada bu habere zerre kadar inanmadığımı ve bir tarafımla güldüğümü belirtmek isterim.
  6 -8 ... ramorin
 10. 10.
  söz konusu haberin aslı için 29 şubat'ki star gazetesine bakmak gerekiyor. bu yalancı gazete ile zaman'ın ortaklaşa haberleri, stv'nin yanlı politikalarını görünce düzenin demokratlarının ne kadar demokrat(!) olduğunu görüyoruz. haliyle akşam gazetesi'nin böyle yalan bir haber yapması normal karşılanmalıdır. düzenin adamlarının bu ülkedeki ilericilere ve sosyalistlere nasıl saldırdıklarını tarih biliyor.( kanlı pazar'a bakmak yeterli bunun için) ve bilmeye devame edecek.
  7 -8 ... kisil