1. ?.
  (#49908)i okuyalım ve.....*

  baştan söyliyim bu bir komplo teorisi değildir.
  tekrar söyliyim bu bir komplo teorisi değildir
  tekrar tekrar söyliyim bu bir komplo teorisi değildir
  ve son olarak yine söyliyim bu bir komplo teorisi değildir
  resulullahin karikaturunu cizmek başlığını okuyunuz. bakınız bu olay bir tesadüf değildir. yani bilmemne ülkenin bilmemne gazetesi bunu yayınlamış, sonra başka bilmemne ülke devamını getirmiş hede başkanı şunu yapmış hödö de şunu demiştir değildir aslolan. bunun amaçlarını ve arkaplanını ve hedeflerini bir masaya yatıralım;

  tüm bu olanları avrupa ifade özgürlüğüne dayandırmıştır.* ki bu dayanak avrupada hızla yükselişe geçen * müslümanlara yönelik antipatinin nefretin kinin günışığına çıkmasını, tüm müslümanlara gerici yobaz ve en önemlisi tarörist damgasının vurulmasını engelleyemeyecektir.

  medeniyetler çatışmasının giderek zemininin hazırlanması için yapılmış olmasının yanında islam ülkelerinin kimi buna boykot ile kimi tepkisini koyarak yaklaşacaktır.* ancak uç islami orgutler ve belki de devletler buna sadece bu tür tepkiler yerine bombalı eylem gerçekleştirme ve 11 eylül benzeri aktivitelere girişerek tepkilerini göstereceklerdir. örneğin el kaide. diyelim ki bu örgüt bir eylem yaptı danimarkanın muhafazakar gazetesi jyllands-poten in binasını bombaladı metroyu patlattı vs vs vs.
  2 ... liberty
 2. ?.
  sonuç;
  1- bu örgüt ciddi sempatizan desteği kazanacaktır.
  2- dünyada * müslümanlara karşı tepki ve nefret körüklenecektir.
  3- Abd-israil`in eline, iran suriye vs gibi ülkelere girmek için büyük bir koz geçecektir. *
  4- sıradan yani bir bağlantısı olmayan alelade bir müslüman bunun etkilerini yaşayacak ve bu ülkelere tepki duymaya başlayacaktır.
  5- bu ülkeler yine sıradan bir müslümana vatandaş veya azınlık muamelesi yapmak yerine potansiyel terörist muamelesi yapmaya başlayacaktır*.
  6- diğer taraftan biz de ya da bizim gibi ülkelerde de abd israil veya başka hristiyan ülke vatandaşlarına nefret duymaya başlayacak ve tepkiler oluşacaktır. *.
  7- asıl amaç medeniyetler çatışmasının zeminini hazırlamak ve kaos ortamından kar elde etmektir.
  8- bir diğer amaç israil`in o büyük hedeflerine ulaşma gayesidir.
  9- bunun diğer ayakları da vardır.* * * * * * * *
  1 ... liberty
 3. ?.
  kücük bir örnek. baştan söyliyim bu bir komplo teorisi değildir.
  tekrar söyliyim bu bir komplo teorisi değildir
  tekrar tekrar söyliyim bu bir komplo teorisi değildir
  ve son olarak yine söyliyim bu bir komplo teorisi değildir

  kuş gribi; araştırma yaptiğim bilgisayar yanımda değil olsa verilerle anlatırdım. ancak en kısa zamanda onları da sunacağım. aklımda kalanları ileteyim;

  bu virus H5N1 dır asıl adı ingiliscesi avian flu Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ya gore ve ingilis virus arastırma enstitusune gore 2 evrim gecirmiştir.hadi tahmin edelim hangi yıllarda olduğunu. 1800 1850 1900 cık değil. 1918 ve 1940. bir bağlantı kurmaya çalışalım. bu tarihler birinci dünya savaşı ve ikinci dünya savaşı dönemine mi denk geliyor yoksa.

  1918 yılında bu ilk defa kayıtlara influenza A virüsünün bir türünden kaynaklanan (evrim geçirmesi) ispanyol gribi diyerek geçti ve bu virus 40 milyona yakın kişinin ölümüne neden olmustur.

  bunu bir kenara bırakalım ve almanyanın ikinci dunya savaşında fransa ve rusyaya saldırısında alman birliklerinin nedensiz ölümlerini gözler önüne serelim... 2. dunya savaşı yıllarında savaş ortamı beraberinde açlık ve kolay gıda teminine yonelmeyi gerektiriyordu. almanya hep saldırgan tavırla türkçemizle seferler düzenledi savunma yapmadı. bu nedenle yanlarında yiyecek de goturmek zorundaydılar. çabuk büyümesi ve büyükbaş hayvanlara göre daha işlevsel oldugundan tavuk ile besleniyorlardı ve sefer süresince beraberlerinde yatiştirmek üzere civciv de (yani besi kamyonu şeklinde) götürüyorlardı ancak ne oldu tahmin edelim?? tavuklara ve askerlere kıran girdi.

  neyse bunu da bir kenara bırakalım. ikinci Dünya Savaşı sırasında yenik japonlara bakalım. 1945te Japonyayı ziyaret eden Amerikan bilim adamları Mançuryadaki Unit 731 de şarbon, burusella gibi virüslerin kullanılabileceği parça tesirli biyolojik silahların varlığını raporlara geçmiş ki onlar da bu işin farkındalar. yani sadece salt konvansiyonel silahlarla bu iş olmaz.

  bu veriyi de bir kenara bırakalım. kuş gribi ilacı Tamiflu. roche üretiyor ve son dönemde bu ilacın satışlarında patlama yaşandı. ülkeler nüfuslarının yaklasık yuzde 30 u oranında ilaç siparişi verdiler depolamak için.

  sabah gazetesi haberini aktarıyorum;
  --------------
  Kuş gribi Roche'a yaradı

  Uzun süre Güney Asya ile sınırlı kalan kuş gribinin Avrupa'da da görülmesi, virüse karşı etkili Tamiflu ilacının üreticisi ilaç devi Roche'a yaradı.

  Şirketten yapılan açıklamada, yılın 3 çeyreğindeki satışların piyasa beklentilerini aşarak bir önceki döneme göre yüzde 17 artıp 8.820 milyar isviçre Frangına (6.78 milyar ABD Doları) çıktığı bildirildi.

  Sadece Tamiflu satışlarına bakıldığında ise kuş gribi tehlikesine karşı ülkeler tarafından sipariş verilen ilacın satışları, aynı dönemde iki katı aşan bir artış göstererek 279 milyon isviçre Frangına yükseldi.
  --------------

  kar payı sizce kimlerin???? *

  başka bir bilgi daha; türkiye kümes hayvancılıgında son yıllarda cok ilerleme kaydettiğini biliyoruz. * 1970'lerden başlayarak Mavi Küf hastalığı bahane edilerek Türkiye'nin tütünü, sonra benzer bahanelerle Türkiye'nin pamuğu, sonra da Pancar'ı yok edilmedi mi sıra neye geldi??? kümes hayvancılığı ve tavukçuluk. bakın ne diyim size; kümes hayvancılığında dünyada 2. sıradaydık 1. kim tahmin edelimmm; israil bildiniz. en iyisi oturup bir daha düşünelim...
  1 ... liberty
 4. ?.
  (bkz: copy paste degil alinteri)
  (bkz: damarlarimda paranoya geziyor diyen insan)
  1 ... liberty
 5. 1.
  Bir de sars olayı vardı ki Abd'nin Irak'a saldırmasından bir süre önce ortaya çıkmştı ve ABD uçakları dünyanın bir ucundan Irak'ı bombalamaya giderken sars nedeni ile bölgedeki hava trafiği durmuştu.Daha sonra bu sars bir anda yok oldu.
  1 ... yıllaryılı
 6. 2.
  (bkz: dunyanin manyetik kutbu)
  ... liberty
 7. 3.
  Bob Marley ABD tarafından öldürüldü...
  ... narsil