1. 1.
    stephen king'in the stand adlı romanını (post apokaliptik salgın sonrası korku türünde ) yaklaşık iki, üç sene evvel okumuş ve bu esnada da bayağı keyif almıştım.

sıkı bir rpg oyuncusuyum. beni call of duty, minecraft, gta başında sabahlarken göremezsiniz. fakat fallout dünyasında rastladığım karakterin birkaç bölüm sonra nerede karşıma çıkacağı üzerine saatlerce düşünebilirim.

ingilizce lireratürde lore olarak geçen mefhum hissettiğim gerçekliği de yeniden tanımlıyor.

peki, tüm bunlar beni paranoyak, hayalperest bir meczup mu yaptı?

tabii ki, hayır.

bilakis bizi dış dünyada bekleyen ve manevi duygularımı istismar edebilecek toplumsal yapılara karşı da bağışıklık kazandım.

çünkü bir hikayenin gerçekleştiğine tanık olmakla hiç değişmeden varlığını sürdüren sıradan maddi gerçeklik arasındaki farkı çok iyi biliyorum.
    1 ... epsilon pi
  2. 2.
    komplo teorisi dediği olayları yaşayan güruh
    Aynen hep komplo teorisi.
    1 -1 ... sisteme lanet eden gariban
  3. 3.
    devlet insanların beynini yıkayabilir, işkence de uygulayabilir, hatta idama da başvurur. o kadar kötü bir durumda olmasak da her gün işsizlik, enflasyon, yozlaşmış hukuk sistemi gibi bir yığın problemle uğraşıyoruz.

ana haber bültenlerinde tecavüz ve cinayet haberleri hiç eksik olmuyor.

asıl şizofreni devletin insanları kameralarla ve devasa veritabanlarıyla takip ettiği çin'de vatandaşlık puanlama sisteminin gerçek olmadığını iddia etmektir,
    asıl şizofreni binlerce müslümanın vahşice katledildiği suriye'de isis benzeri gangsterlerin mezhep çatışmalarına yol açmadığına inanmaktır.

ve deliliğin aslı domates, patlıcan biber satan ali amca'nın,
    veresiye yazan bakkal necip'in,
    türk youtube izleyicileri için içerik hazırlayan levent pekcan ya da barış özcan'ın eline tam otomatik silah alıp kuran'ı referans alarak masum insanları öldüreceğini düşünmektir.

hayatı yazılı tanımlara sadık kalarak çözümleyemeyiz sevgili uludağ yazarları, bir miktar sağduyu ve feraset şart.
    3 ... epsilon pi
  4. 4.
    Halen bunlar komplo diyen güruhtur. Komplo dediğiniz birçok olayı da yaşayacaksınız.
    ... sisteme lanet eden gariban
  5. 5.
    Bu tür teorileri anlatan ve seven biri olarak;
    Benim bile olacağına inanmadığım olayların yarısını yaşadık.

En fantastik olanlarını hazır kıta bekliyorum. (:
    ... eylulsabahi