1. 13.
  insan denilen varlığın her türlü zaafını biyolojik kimyasını herşeyini bilen birileri var onlar tarafından uyutuluyor ve yönetiliyoruz siyasetçiler ve medya hepsi bu oyunun birer parçası insanlar bilerek parçalanıyor önce televizyon ile aileleri birbirinden ayrıldılar eski komşuluk ilişkileri kalmadı sonra bilgisayarlar ve akıllı telefonlarla ise aile içi bireyleri ayırdılar birbirlerinden ve anne baba kardeş ilişkileri eskisi gibi değil artık gitgide zevke paraya tapan yalnız ve bencil insanlar olduk gelecekte ne olur bilinmez ama insanlar tüketecek birşeyler bulamadığı zaman işte o gün bir yerlerden patlak verecek bu düzen.
  1 -1 ... reservedd
 2. 14.
  Dünya üzerindeki herşey para ile dönüyor siyaset, futbol vs gibi şeylerin hepsinin sonucu önceden parası fazla olan tarafından belirlenmiştir
  ... reservedd
 3. 15.
  eğitim sistemi, ideolojiler vs vs modern insanın düşüncelerini belirli bir kalıba sokmaya çalışan herşey insan beyninin sınırlarını kısıtlamayı amaç edinmiştir biz hepimiz bize öğretilen beynimize kazıtılan dünyayı yaşıyoruz onların görmemizi istediği şekilde görüyor ona göre yaşıyoruz çünkü beynimizi daha doğduğumuz andan itibaren şekillendirmeye onlar başladı
  1 ... reservedd
 4. 16.
  Trump ı öldürecekler.
  incirlik e saldırı yapıp suçu türkiye nin üzerine atacaklar.
  Kuzey Suriye ve ırak ta silahlandırılan teröristler Türkiye'ye karşı Amerikan askerleri ile birlikte cephe savaşı açacak.
  Uygun anı kollayıp Anıtkabir'e de büyük bir bomba atılacak al sana Türkiye de iç savaş ve 3. Dünya savaşı.
  Ama bunun sonucunda Avrupa ve Amerika ve israil de Suriye'den farkı kalmayacak. Akıttıkları kandan daha fazlası kendilerinden akacak.
  Benim yorumlamam bu kadar hayırlı işler.
  ... ulusoy25
 5. 17.
  Yeni Zelanda saldırganı psikolojik denek olarak seçilmiş ve beyni yıkanmış bir kişi olabilir. Belki batılı servisler belki de ilk psikolojik beyin yıkama deneyini başarıyla gerçekleştiren yükselen bir güçlü ülke servisi tarafından...
  -1 ... lejyoner kemal
 6. 18.
  Elbette, bayılırım.

  Savaş çıkacak. Çünkü başka bir çare olmadığını düşünecekler.

  Teknoloji ilerliyor ve aslında yavaş ilerliyor. Daha hızlı ilerleyebilir. Yavaş yavaş ilerliyor ancak bu hali ile bile korkutucu.

  realistik mankenler var. Gerçek bir kadından güzel ya da erkekten yakışıklı. Bir gün insanlar bunları tercih etmeye başlayacak. Masrafsız, istemiyor, beklemiyor. Ancak yakında sesini tanıyıp cevap vermeye başlayacak. Üzerinde gidip gelirken inlemeye ya da yalancı aşk sozcukleri fısıldamaya. Bir gün eğlence mekanlarında onlar dans edecek. Genelevlerde onlar olacak. insanlar üremek için bir araya gelmeyecek. Sevgililer gününde daha az hediye alınacak. Evlilik için daha az masraf yapılacak. Noel için daha az hediye bakılacak. Çünkü aile ve dost kavramı bile eskisi kadar sağlam değil. En basitinden bugün biriyle sohbet etmek için telefonunu elinden bırakmasını bekliyorsun. Ben kuzenimi 4 kez babaannemlerde gördüm, hepsinde elinde telefon vardı ve sorularımıza yanıt vermedi. Odaya birinin girdiğini bile fark etmiyor. Programlanmış bir makina ondan daha zeki ve daha işe yarıyor. Çoğu insan böyle artık.

  insan gücünün yerine geçecek robotlar olacak. Sigorta istemeyen. Tatile gitmeyen. Hasta olmayan. Duygusal karşılık beklemeyen. Haksızlık yapıyorsunuz demeyen. Garson olarak onlar çalışacak. Cama yapıştırdığın bir robot olacak. Evi süpüren zaten var. Bi de yıkayan çıkacak. Yatak kendini toplayacak. Her yemek poşetlere girecek ve ısıtınca yiyebileceksin. Fırınlar yemeği tanıyacak, bulaşık makinası ne zaman çalışması gerektiğini bilecek. Eve girdiğin zaman buzdolabı sana selam tatlım diyecek.

  Kimse çağrı merkezinde canlı insan sesi duymaya odaklanmayacak. Teknolojiye uzak olan şu orta yaş ve üstü öldükten sonra her şeyi telefonda halletmeye alışmış bir insan yığını kalacak ortada.

  Çoğu sektör için işsizlik başlayacak. Sosyal ilişkiler çöktükçe özel günler anlamını yitirecek. Bu günlerde satışlar yapılmayacak. insanlar televizyon izlemekten sıkıldığı gibi video izlemekten yine sıkılacak. Medya sektörü çökecek. Yeni bir şeyler çıkacak ortaya. Sonra onun modası geçecek. Kaplan robot çıkacak. Moda olacak. Zıplayan fil. Evcil hayvanlar bile gerçek olmayacak. Bir süre sonra insanların çocukları bile gerçek olmayacak. Sürekli telefon üzerinden tüketmeye odaklı yaşanacak her şey.

  Ve sonuçta savaş çıkacak ki milyonlar ölsün, teknoloji gerilesin, insanlar kaybetme korkusunu tekrar yaşasın, telefonlar işe yaramasın, kimse kimseyi arayamasın, 80 yıl geriye gidilsin. Çünkü insan gücü lazım. Köpek gibi çalışıp kazandığımızdan fazlasını harcamamız lazım. insan çalışmayınca nasıl kazanacak?

  Böyle bir şizofrenimsi düşüncem var. Aslında daha çok var. Böyle ruh hastası gibi düşünmeyi seviyorum çünkü. O değil de şu robot sevgili işi güzel. Sıfır şikayet. Nefis.
  3 ... parmak maymun civcivi