bugün

benim gibi komando olmak için canla başla heveslenen kardeşlerime verilecek tavsiyelerdir. işin arka planını bırakalım, çünkü komando olanlar, şehit olanlar abd, ab destek veriyor diye düşünmeden çatışmaya girmişlerdir. Arka planı düşünüp askere gitmezsek hakları helal olmazdır.
psikopat olmanız değilseniz giderayak psikolojinizi bozmanız önerilir. çok sabırlı vede manyak olmalısınız!
dexter gibi olun ama aynı zamanda sert olun yani acıdan zevk falanda alın yuvarlanıp taşa çarpınca gülün hatta kahkaha atın
özetle karşı tarafın psikolojisinin amına koyun!
History channel ve science channel gibi kablolu kanallarda envayi çeşit askerlik savaş ve özel birlikler ile ilgili belgeseller var. Bunları youtubeda da bulabilirsiniz.

Bu belgeselleri izlediğinizde göze çarpan en önemli şey adanmışlık. Adam taç teçhizat 40 kilonun üstünde bir yükle neredeyse Himalaya irtifasinda günler süren yürüyüşler yapıyor. Yürüyüşlere katılanlar fiziksel olarak mükemmel durumda. Hepsi dağlık arazide yaşama eğitimi almış üstün atletik özellikte insanlar ama atıyorum 300 kişiden 8-10 kişi bu parkuru tamamlayabiliyor.

Bunun nedeni inanç. Kendine, ulkene ,içinde bulunduğun özel birlik Alayına ve beraber savastigin arkadaşlarına.

Psikopat olmak yazılmış. Onlar için duygu yoktur sevgi diye bir kelimenin anlamı yoktur. Onlar Korkmaz çünkü hissetmez.

Son olarak Rambodan bahsedilmis ondan bir alıntı yapayım. vietnama geri döndüğünde yerel istihbarat bağlantısı vietnamlı kız Ramboya sorar. " neden seni gönderdiler?" O da cevap verir çünkü harcanabilirim. Adam bu cümlenin üzerine harcanabilirler [Thé expendables] diye seri film çekti.

Özetle özel operasyonların çoğu intihar görevi gibidir. Düşman etrafınızı çevirdiğinde gönül rahatlığı ile vatan sağ olsun diyip kendi bulunduğunuz kordinatlari veremeyecekseniz özel birlik olmayın. Harcanabilirim canım vatana feda olsun. Ölümün en kötü tarafı vatan için verecek sadece tek canımın olması diyemiyorsanız ne asker olun ne de özel birlik askeri.
Eğer eğitime değil gerçekten araziye terörist peşine gidecekseniz, yanınıza o iğrenç konserveler yerine bisküvi ıvır zıvır alın. Hava sıcaklığına göre suyu fazla almanızı tavsiye ederim, çünkü patlayan tek bir mermi görevi 1 gün daha uzatır ve eğer suyunuz biterse yaprakları yalar, serum içersiniz ( içtim oradan biliyorum). ilk çatışmaya girdiğinizde sakin kalmaya çalışın (tabi bu mümkünse) amaciniz öldürmekten önce ölmemek olmak zorunda. Zaten gecenin zifiri karanlığında birini görüp vurmaniz o kadar kolay olmayacaktır. -8 derece soğukta sakın içinize içlik falan giymeyin. Çünkü 100 m arazide yürüdükten sonra kulaklarinizdan duman çıkacak. Hayatta kalmak için sakın ola paniklemeyin.
intikalde fişek ve su taşımaktan imtina etmeyin yanınızda salatalık ve kuruyemiş tarzı yiyecekler götürün salatalık hem susuzluğunuzu götürür hem de tokluk hissi verir kuruyemiş ise kalorisi yüksek olduğu için yürürken lazım olan enerjiyi karşılar fişek sesini duyar duymaz koşmayın hemen bir sütrenin arkasına yatın ve yürürken asla yere bakmayın kafanız hep dik pozisyonda olsun göz ucuyla kontrol sağlayın tüfeğinizi asla sırtınıza almayın işerken sıçarken bile elinizde olsun ve sakın arkadaşınızı satmayın.
iyidir ama sigara içiyorsanız vazgeçin yada bir an önce sigarayı bırakın. ilk intikalde kıçınızdan çıkar nefesiniz.
iyi tarafı da var . arkadaşlık güvenmek,birlik beraberlik,elindekini paylaşma, yardımlaşma, bunlar komandonun temel taşları.
birde hiç bir yerde görmediğiniz güzellikleri görürsünüz sivil insanın ayak basmadığı yerleri siz görürsünüz.
tecilimi bozduruyorum hemen.
Ne olacaksınız olun ama insan olun Her şeyden önce vicdanınızı kaybetmeyin.