bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    bu tabak yollandığının unutulduğu bir zamanda içi güzel pasta börek tarzı şeylerle çıkagelir. ben ne kadar kibar bir insanım ki komşuma yemek yollamışım o da bana karşılık vermiş bu şık hareketle iç sesini uyandırır. hem karnın doyar hem kendini översin durduk yere.*
    3 ... doksanüç
  2. 2.
    çocuğunuzu yollayarak geri isteyebileceğiniz tabaktır.eğer öğrenciye yolladıysanız unutun gitsin.*
    1 ... wake
  3. 3.
    öğrencilerin iyi niyetli kötü emellerine alet ettiği bir görgüdür. öğrenci insan muhtemelen apartmanda kendisini kollayan bir aileye memleketten gelen iki parça yemeği koskocaman bir tabakta verir ve beklemeye koyulur. muhtemelen ertesi gün tabak ağzına kadar dolu olacak şekilde geri döner ve amaca ulaşılır.
    ... thelastturc
  4. 4.
    tabak öğrenci olan yan komşuya gönderildiyse tabaktan uzun süre haber alınamaz. tabağı istediğinizde de bırakın içinde yiyecekle gelmeyi tabak kırık olarak bile geri dönebilir
    ... rsbrnch
  5. 5.
    yanlışlıkla kırıldığında tabağın verildiği aileyi strese sokan tabaktır.
    1 ... jikase
  6. 6.
    mutfakta özel bir yerde durur bu.anne hep istim üzerindedir.öyle her yapılan yemek veya tatlıyla doldurulup geri gönderilmez.özel olmalıdır.uygun yemek seçildiğinde bayram havası yaşar anne.çocuğu uğurlar kapıdan ama kapı kapanmaz merdivenden aşağı sarkarak komşudan tabaği aldım teşekkürler diye tekmil vermesi beklenir.
    ... chucklet
  7. 7.
    bir yatirim araci olarak kullanilabilecek tabaktır. yemek varken yarisi doldurulup komşuya gönderilir, o tabak birgün mutlaka dolu olarak geri gelecektir.
    1 ... dewe
  8. 8.
    boş gönderilmemesi gereken tabaktır. sırf tabak boş gitmesin diye kek, börek, poğaça veya helva yapılır. hazır yapılmışken de bütün apartmana dağıtılır. sonra o tabaklar da dolu olarak geri verilir. bu bir kısır döngüdür. imdattır.
    ... kitapkurdu
  9. 9.
    (bkz: sizin tabak doğurdu)
    (bkz: sizin tabak öldü)
    (bkz: gece gece iğrençleşmek)
    (bkz: gece gece iğrenç espiri yapmayı kabullenmek)
    ... cagliari
  10. 10.
    Herzaman kendi evinizde hiç pişmemiş ya da olmamış bir şeyle doldurulmuş olarak dönmesi dilenir.

(bkz: olsada yesek)
    1 ... anarchist penguen